IV OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE JEŻYCJADY MAŁGORZATY MUSIEROWICZ

Łódzkie wydawnictwo Akapit Press organizuje czwartą edycję Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz – 23 tomowej serii książek, wśród których znajdują się takie tytuły jak Szósta klepka, Kłamczucha, Kwiat kalafiora czy Opium w rosole.

Akcja polega na publicznym odczytaniu książek i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W 2019 roku odnotowaliśmy ponad 300 zgłoszeń. Każdego roku Czytanie przyciąga biblioteki, szkoły, ale także muzea, domy kultury, urzędy miast. Choć nazwa wskazuje na zasięg krajowy, zawsze jesteśmy chętni do przyjęcia uczestników spoza Polski – w obecnej edycji mamy już chociażby zgłoszenie z Toronto.

Czwarte Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz obejmuje marzec, kwiecień
i maj. Każda szkoła, biblioteka, ośrodek kultury czy inna instytucja, która zgłosi swoje uczestnictwo do 31 marca 2020, będzie mogła przeprowadzić Czytanie Jeżycjady w wybranej przez siebie formie i w dowolnym terminie między 1 marca a 31 maja 2020 roku.

Zachęcamy, by Czytanie przybrało formę warsztatów scenicznych, plastycznych, literackich itd.

Akcja obejmuje konkurs polegający na wybraniu najciekawszych form Czytania. Wybrane materiały zaprezentujemy naszej stronie www i/lub na Facebooku. Najciekawsze relacje nagrodzimy książkami Małgorzaty Musierowicz, zakładkami i pocztówkami.

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady jest wydarzeniem bezpłatnym i nie ma na celu zysków materialnych. Wydawnictwo nie pobiera żadnych opłat od uczestniczących w nim szkół, bibliotek, księgarń, ośrodków kultury i innych instytucji, ani za udział w wydarzeniu, ani za przesłane materiały.

Wszelkie informacje, zaproszenie, regulamin oraz materiały graficzne dla uczestników do pobrania na naszej stronie internetowej: https://www.akapit-press.pl/glowna/iv-ogolnopolskie-czytanie-jezycjady-526.html.

Adres e-mail do kontaktu: promocja@akapit-press.com.pl Adres e-mail w sprawie zgłoszeń: konkurs@akapit-press.com.pl