logo

Dziś (17 października) rozpoczynają się  Międzynarodowe Targi Pol Eko System 2017. W wydarzeniu bierze udział Minister Środowiska prof. Jan Szyszko wraz z wiceministrami. Co będzie tematem targów, o tym już za chwilę w audycji Sygnały Natury. 

Posłuchaj  *************************

 

Polska przestawia się na tzw. Gospodarkę obiegu zamkniętego. O nowym podejściu do gospodarowania odpadami usłyszymy w najbliższy wtorek o godzinie 9:20 i 18:50. 

 

 

Posłuchaj 

*************************

 

Polska i Kazachstan coraz bliżej gospodarczo. Przedstawiciele tych dwóch państw podpisali umowę w o współpracy w dziedzinie środowiska. O tym jak i o pomocy w zalesianiu kazachstanu w tym odcinku "Sygnał Natury"  

Posłuchaj 

 

*************************

 

 

W dzisiejszej audycji Sygnały Natury o procesie w Luksemburgu. Jak się okazuje w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej doszło do zdarzenia niecodziennego, kiedy to sędzia zaczął instruować prokuratora jak ten powinien postawić zarzut.

 

Posłuchaj 

 

*************************

 

 

Unia Europejska wprowadziła dyrektywę ograniczającą używanie opakowań foliowych. Polacy zużywają nawet do 500 toreb foliowych rocznie. Więcej w dzisiejszej audycji Sygnały Natury.

Posłuchaj 

 

*************************

 

Temat ASF powraca. W dzisiejszej Audycji Sygnały Natury o pracy jaką wykonuje Ministerstwo Środowiska we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. 

Posłuchaj 

 

*************************

 

 

Wraca okres odstrzału łosi, powód to niekontrolowany rozrost  populacji.  W dzisiejszej audycji Sygnały Natury - o gwałtownym wzroście liczby łosi w Polsce i jego skutkach. 

Posłuchaj

 

*************************

 

 

W dzisiejszej audycji Sygnały Natury o problemie, który dotyka bezpośrednio nas wszystkich o zaśmiecaniu lasów.Z dzikimi wysypiskami śmieci, leśnicy walczą od wielu lat. Jednak do tej pory nie udało się ograniczyć znacząco tego procederu. Na miejsce uprzątniętych jednych śmieci pojawiają się kolejne.  W dzisiejszej audycji Sygnały Natury o problemie, który dotyka bezpośrednio nas wszystkich o zaśmiecaniu lasów. Zapraszamy o 9:20 i 18:50

Posłuchaj

*************************

 

 

W dzisiejszej audycji sygnały natury poruszamy temat Puszczy Białowieskiej.
Puszcza Białowieska zamiera, dlatego leśnicy zmuszeni są przeciwdziałać, między innymi  wycinką chorych drzewostanów, nowymi nasadzeniami i monitorowaniem obecnych drzew. Dziś w audycji Sygnały Natury o Puszczy Białowieskiej i kontrowersjach wokół wycinki hektarów lasu zaatakowanych przez kornika.

Posłuchaj