logo

Sygnały Natury o klimacie i o kolejnym etapie wdrażania Porozumienia paryskiego. Już 6 listopada w Bonn spotkało się kilka tysięcy przedstawicieli państw ONZ. Więcej już o 18:50

 

 

 

Posłuchaj 

 

*************************

 

Przez trzy dni przedsiębiorcy i przedstawiciele ministerstwa środowiska, rozmawiali o ekologii. Rozmowy toczyły się wokół Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Na naszej antenie już za chwilę podsumowanie targów Pol Eko System 2017.

Targi Pol Ekosytem 2017 Już za  nami. to właśnie tam prezentowano najnowsze ekologiczne rozwiązania produkcyjne. Głównym tematem targów była Gospodarka Obiegu Zamkniętego czyli szereg działań prowadzących do wydłużenia żywotności produktu. Gościem dzisiejszej audycji jest Sławomir Mazurek – Podsekretaż stanu w ministerstwie środowiska.

Posłuchaj 

*************************

Dziś (17 października) rozpoczynają się  Międzynarodowe Targi Pol Eko System 2017. W wydarzeniu bierze udział Minister Środowiska prof. Jan Szyszko wraz z wiceministrami. Co będzie tematem targów, o tym już za chwilę w audycji Sygnały Natury. 

Posłuchaj 

 

*************************

 

Polska przestawia się na tzw. Gospodarkę obiegu zamkniętego. O nowym podejściu do gospodarowania odpadami usłyszymy w najbliższy wtorek o godzinie 9:20 i 18:50. 

 

 

Posłuchaj 

*************************

 

Polska i Kazachstan coraz bliżej gospodarczo. Przedstawiciele tych dwóch państw podpisali umowę w o współpracy w dziedzinie środowiska. O tym jak i o pomocy w zalesianiu kazachstanu w tym odcinku "Sygnał Natury"  

Posłuchaj 

 

*************************

 

 

W dzisiejszej audycji Sygnały Natury o procesie w Luksemburgu. Jak się okazuje w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej doszło do zdarzenia niecodziennego, kiedy to sędzia zaczął instruować prokuratora jak ten powinien postawić zarzut.

 

Posłuchaj 

 

*************************

 

 

Unia Europejska wprowadziła dyrektywę ograniczającą używanie opakowań foliowych. Polacy zużywają nawet do 500 toreb foliowych rocznie. Więcej w dzisiejszej audycji Sygnały Natury.

Posłuchaj 

 

*************************

 

Temat ASF powraca. W dzisiejszej Audycji Sygnały Natury o pracy jaką wykonuje Ministerstwo Środowiska we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. 

Posłuchaj 

 

*************************

 

 

Wraca okres odstrzału łosi, powód to niekontrolowany rozrost  populacji.  W dzisiejszej audycji Sygnały Natury - o gwałtownym wzroście liczby łosi w Polsce i jego skutkach. 

Posłuchaj

 

*************************

 

 

W dzisiejszej audycji Sygnały Natury o problemie, który dotyka bezpośrednio nas wszystkich o zaśmiecaniu lasów.Z dzikimi wysypiskami śmieci, leśnicy walczą od wielu lat. Jednak do tej pory nie udało się ograniczyć znacząco tego procederu. Na miejsce uprzątniętych jednych śmieci pojawiają się kolejne.  W dzisiejszej audycji Sygnały Natury o problemie, który dotyka bezpośrednio nas wszystkich o zaśmiecaniu lasów. Zapraszamy o 9:20 i 18:50

Posłuchaj

*************************

 

 

W dzisiejszej audycji sygnały natury poruszamy temat Puszczy Białowieskiej.
Puszcza Białowieska zamiera, dlatego leśnicy zmuszeni są przeciwdziałać, między innymi  wycinką chorych drzewostanów, nowymi nasadzeniami i monitorowaniem obecnych drzew. Dziś w audycji Sygnały Natury o Puszczy Białowieskiej i kontrowersjach wokół wycinki hektarów lasu zaatakowanych przez kornika.

Posłuchaj