W roku znaczących rocznic : 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, 140-lecia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się  w Kórniku IX Ogólnopolski Przegląd Hejnałów i Intrad Maryjnych pod honorowym patronatem  Jego Ekscelencji Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz pana Jerzego Lechnerowskiego, burmistrza Kórnika.

 

Celem Przeglądu jest prezentacja i propagowanie pięknych, muzycznych  wyrazów kultu Bogarodzicy w naszej Ojczyźnie. W tym roku w kolegiacie kórnickiej będzie można usłyszeć intrady i hejnały z licznych sanktuariów Maryjnych z Polski i kilku zagranicznych. Wśród wykonawców, tradycyjnie już, znajdzie się znakomity Oktet Jasnogórski pod dyrekcją pana Marka Piątka.

 

Organizatorzy Przeglądu – Rada Drużyny-Orkiestry Harcerskiej ZHP, Krąg Harcerzy Seniorów i Koło Przyjaciół Harcerstwa oraz Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa przy parafii p.w. Wszystkich Świętych w Kórniku, serdecznie zapraszają wszystkich wiernych sympatyków dotychczasowych Przeglądów, a także wszystkich miłośników muzyki intradowej i hejnałowej, tak nieodłącznie związanej z kultem Matki Bożej w Jej cudownych wizerunkach.

 

Kolegiata Kórnicka, 28 maja 2017 o godzinie 15:00