Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

            W tym roku po raz 83 z wyruszy Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. 6 lipca w Katedrze Poznańskiej o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Zapraszam młodzież, studentów, rodziny do wspólnego pielgrzymowania przed wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej gdzie dotrzemy 15 lipca.

W 300 rocznicę koronacji obrazu wyruszymy pod hasłem „Jesteśmy koroną Maryi”. Kolejne grupy wychodzą z podanych miejscowości w następujących dniach:

- 3.07 - Czarnków (gr. 12)

- 5.07 - Buk, Grodzisk Wlkp., Kościan, Opalenica (gr. 21, 20, 17, 10)

- 6.07 - Poznań (gr. 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 14, 15)

- 7.07 - Leszno (gr. 16)

- 8.07 - Pudliszki (gr. 19)

Zapisy na pielgrzymkę:

- online na stronie www Pielgrzymki- 1.06 - 1.07

- osobiście w par. św. Marcina w Poznaniu - 17.06 i 24.06 godz. 13:00 - 15:00

Informacje i aktualności:

- www.pielgrzymka.archpoznan.pl

- fb.com/PoznanskaPielgrzymka

 

Do ewentualnego wykorzystania krótki tekst o pielgrzymce (autor: Justyna Starczewska)

To już! 6 lipca, spod poznańskiej katedry, na szlak prowadzący do Królowej Polski, wyruszy niemal tysiąc osób!

Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę jest niesamowitym wydarzeniem z 83 letnią historią. 18 grup, które zrzeszają wielu różnych ludzi, głosi świadectwo o Bogu i swojej wierze. 

Towarzyszący kapłani, a jest ich 30, dbają aby nie była to zwykła wycieczka, a prawdziwa droga do nawrócenia i odnowienia. Ponad 35 osób dba o zdrowie uczestników pielgrzymki, a liczna obsługa, o jej bezpieczny przebieg. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to nie tylko grupy idące z Poznania, wędrują również z Czarnkowa, Opalenicy, Grodziska, Buku, Kościana, Leszna i Pudliszek, ale wszyscy w jednym kierunku. Pomimo, że trasa pielgrzymki wynosi ok. 300 km, a pogoda w polskim klimacie nie zawsze sprzyja wędrowaniu, niejeden pielgrzym rezygnuje ze swojego urlopu poświęcając go właśnie temu wydarzeniu.

Ze śpiewam na ustach i różańcem w dłoni, mając dobre słowo dla napotkanych ludzi, Pielgrzymi Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki niosą wiele intencji. I chociaż każdy napotyka „gorsze odcinki” i „cięższe dni”, wie, że Poznańska Piesza Pielgrzymka jest jak rodzina – zawsze można na nią liczyć i nie da się od niej odejść.

Tegoroczne hasło Pielgrzymki mówi, że „Jesteśmy koroną Maryi”, którą to Poznańska Pielgrzymka odwiedzi już 15 lipca, gdzie półtora tysiąca pątników złoży Jej ukłon. Celem drogi jest uczestnictwo w Święcie Matki Bożej Szkaplerznej, które jest obchodzone 16 lipca. Wtedy to można Maryi podziękować za wszelkie Łaski i Obietnice jakie złożyła swoim dzieciom.

Każdy, kto obejmie pielgrzymów dobrą myślą, słowem lub gestem, może być pewien, że zostanie przez nich omodlony. Pielgrzymka jest wspaniałą formą okazania i pogłębienia swojej wiary oraz nawiązania prawdziwych więzi z niesamowitymi ludźmi.