20 i 21 maja dudziarze i kapele dudziarskie z Wielkopolski i innych regionów dudziarskich zjadą do Poznania na XV Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Dudziarskich organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury. W tym na dwa koncerty: 20 maja, w sobotę, od godz. 18.30 w ramach Nocy Muzeów w Parku Muzeum Etnograficznego w Poznaniu,

21 maja od godz. 16.00 na Starym Rynku w Poznaniu. Koncert z balkonu Pałacu Działyńskich.

Będzie możliwość obejrzenia i posłuchania różnych odmian polskich dud oraz towarzyszących im  instrumentów – skrzypiec „podwiązanych”, „mazanek” czy podhalańskich „złóbcoków”.

 

Ale to nie wszystko. Bo będzie też konkurs budowniczych dud.

Jedyna okazja w Poznaniu, w ciągu całego roku, zobaczyć nowe instrumenty, budowane przez wiele miesięcy, zgodnie z tradycją wykonania i jakości brzmienia. To wyjątkowa sztuka, dlatego budowniczych dud jest w Polsce tylko kilku. Konkurs będzie w niedzielę, 21 maja, od godz. 10.30 w Sali Wykładowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, przy ul. Prusa 3. 

 

 

 
 
 
Ilość miejsc ograniczona, rezerwacje prowadzone są w bibliotece oraz telefonicznie: 61 8170 021. Wstęp wolny.FundacjA „APJA” oraz  Biblioteka Publiczna w Kórniku zaprasza miłośników książek, poezji i piosenki  na kolejną edycję  „Muzycznego spaceru wśród książek". 
W środe 29 marca o godz. 19.00 w Bibliotece Publicznej w Kórniku rozpocznie się pierwszy w tym roku koncert pt.: Poezja bardów – koncert Tomasza Szweda.
Ilość miejsc ograniczona, rezerwacje prowadzone są w bibliotece oraz telefonicznie: 61 8170 021. Wstęp wolny.