Koncerty noworoczne „Karnawał wenecki”

Motywem przewodnim XI serii Wiedeńskich Koncertów Noworocznych Sinfonietty Polonii będzie  najsłynniejszy europejski karnawał, który odbywa się co roku w Wenecji.

Włosi to ludzie kochający życie, skorzy do zabawy i żartów, a przy tym muzykalni, rozśpiewani, roztańczeni
i romantyczni. Gorący, południowy temperament, melodyjność i zmysłowość ich muzyki sprawiają, że włoskie arie i pieśni stają się synonimem słonecznej Italii i światowymi przebojami. Tej klasy śpiewacy, jak  Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Andrea Bocelli i wielu innych, rozsławili włoskie hity na największych scenach i estradach świata, podbijając serca kolejnych generacji słuchaczy. Neapolitańską pieśń „O sole mio” znają dziś wszyscy. Karnawał w Wenecji, to europejskie apogeum zabawy bez granic i konwenansów, łączącej młodych i starych, bogatych i ubogich. Urokowi weneckiego szaleństwa ulegli także Johann Strauss ojciec i najwybitniejszy z jego synów - Johann. Zarówno żartobliwa fantazja „Karnawał w Wenecji” ojca, jak i kilka fragmentów zabawnej, pełnej intryg i zdrad operetki „Noc w Wenecji” syna zabrzmią podczas koncertów. Urok Włoch fantastycznie ukazują znakomite filmy, do których muzykę stworzyli tak genialni kompozytorzy jak Ennio Morricone czy Nino Rota. Słynny„8½” Federico Felliniego zainspirował tez amerykańskiego kompozytora Maury’ego Yestona do stworzenia musicalu „Nine”, który święci triumfy na wielu musicalowych scenach świata ( obecnie także w Teatrze Muzycznym w Poznaniu). Najwiekszy przebój tego musicalu – piosenka „Be Italian” także pojawi się  podczas koncertów „Karnawał wenecki”

XI Wiedeński Koncert Noworoczny sprawi, że ten wieczór spędzicie Państwo w magicznym świecie muzyki wielkich teatrów operowych i gondolierów, słynnych filmów i musicali oraz ulicznych muzyków, wśród rozbawionego tłumu gości w barwnych kostiumach i tajemniczych maskach. Z orkiestrą  Sinfonietta Polonia wystąpią znakomici soliści – sopranistka Barbara Gutaj-Monowid, tenor Piotr Rafałko, skrzypaczka Blanka Bednarz, trębacz Ostap Popovych.  Maestro Cheung Chau, którego zawsze obserwowali Państwo tańczącego z batutą, na kilka minut porzuci ją na rzecz wiolonczeli, aby zagrać  w duecie z Ostapem Popovychem wiodący temat z filmu „Cinema Paradiso”. Kto go zastąpi przy pulpicie dyrygenckim? To niespodzianka, którą poznamy dopiero podczas koncertu. Od Państwa pomysłowości także zależy prawdziwie wenecki nastrój tego wieczoru. Porzućcie konwenanse i dajcie upust własnej fantazji! Najciekawsze kostiumy nagrodzimy! Serdecznie zapraszamy!

 
Trasa noworocznych koncertów „Karnawał wenecki” to

 1.01.2018 - Hala Sportowa "Trapez" w Lesznie, godz. 18.00, organizator - MOK w Lesznie
 2.01.2018 - Hala Widowiskowo-Sportowa w Komornikach, godz. 19.00, organizator - GOK Komorniki
 3.01.2018 - Kościół  pw. św. Jakuba w Obrze k. Wolsztyna, organizator - Starostwo Wolsztyńskie
 4.01.2018 - Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile, godz. 19.00, org. - RCK w Pile
 5.01.2018 - Grodziska Hala Sportowa w Grodzisku Wlkp., godz. 19.00, org. - CK RONDO w Grodzisku Wlkp.
 6.01.2018 - Aula UAM w Poznaniu, godz. 18.00, organizator - Fundacji Muzyczna APOLLO
 7.01.2018 - Hala Sportowa w Pleszewie, godz. 18.00, organizator Dom Kultury w Pleszewie

Patronat medialny:
Radio Emaus, Radio Poznań, TVP Poznań, Glos Wielkopolski, IKS, kulturapoznan.pl


Bilety na koncert w Poznaniu do nabycia:
 na www.KupBilecik.pl, w Centrum Informacji Miejskiej, tel. 61 851 96 45 oraz w Fundacji Muzycznej APOLLO (rezerwacja tel. 609 969 666 oraz office@FundacjaMuzycznaApollo.pl).
Bilety na pozostałe koncerty można nabyć u wskazanych wyżej organizatorów. Informacje znajdują się  na ich stronach internetowych.