Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu   

7 lutego 2018 r. pragnie zorganizować Koncert Charytatywny, aby wesprzeć Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez siostry Serafitki. Celem jest zebranie pieniędzy m.in na zajęcia terapeutyczne dla dzieci oraz wyjazdy wakacyjne. Koncertowi towarzyszyć będzie aukcja przekazanych przez darczyńców przedmiotów oraz loteria fantowa.

 Koncerty Charytatywne w II Liceum Ogólnokształcącym to już wieloletnia tradycja. Nasi uczniowie, ofiarowując swój czas i talent, rozwijają w sobie wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Uzyskane podczas koncertów środki finansowe przeznaczyliśmy na pomoc potrzebującym – naszym absolwentom oraz podopiecznym m.in. Oddziału Przeszczepu Szpiku Kostnego u Dzieci, Stowarzyszenia Osób z Autyzmem, Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, Hospicjum Palium prof. Jacka Łuczaka, Fundacji „Mam Marzenie” czy Fundacji Anny Wierskiej „Dar Szpiku”.

W tym roku gramy już dziewiętnasty raz, tytuł naszego tegorocznego koncertu to „Nie żałuję…”, tematem przewodnim jest twórczość A. Osieckiej.

Muzyka z tekstami Agnieszki Osieckiej to bardzo wymagający repertuar.    W tym roku postawiliśmy sobie bardzo wysoko artystyczną poprzeczkę. Trudno poezję Osieckiej zrozumieć prawdziwie, a jeszcze trudniej wykonać wraz z muzyką największych polskich kompozytorów. Podczas koncertu zagramy i zaśpiewamy utwory charyzmatycznych wykonawców, którzy są wzorem muzycznym dla starszej i młodszej publiczności.

Koncert jest dyptykiem artystycznym. Pierwsza część to twórczość Agnieszki Osieckiej, która zrodziła się z jej życia, doświadczenia i darów losu. Usłyszymy takie utwory jak Mój pierwszy bal, Okularnicy, Miasteczko cud czy Kocham Cię Zielińska. Zabrzmi także tytułowa piosenka Nie żałuję z repertuaru Edyty Geppert.

Część druga to twórczość artystki, która wywarła wpływ na losy artystyczne największych polskich wykonawców. Usłyszymy zapewne wyczekiwane przez publiczność utwory z repertuaru Maryli Rodowicz i Seweryna Krajewskiego.

Nie da się ukryć, że to muzyczne przedsięwzięcie jest hołdem dla twórczości Agnieszki Osieckiej. Będzie to więc forma galowego koncertu z nutą poetyckiej i muzycznej nostalgii oraz sporą dawką wesołych i roztańczonych perełek muzycznych.

 

Utwory wykonują uczniowie i absolwenci II LO w Poznaniu, a nad całością artystyczną będzie czuwać prof. Kinga Krasowska.

Chór
Patrycja Trojanowska 
Michalina Lisiecka
Liliana Saadi
Zuzanna Lewandowska
Alicja Jankowiak
Dagny Adamczak
Marta Czajkowska
Dominika Fajka
Julia Frankiewicz
Gabriela Krawczyk
Barbara Nowakowska
Elżbieta Podgórska
Anna Tomczak
Zuzanna Waleriańczyk
Maja Sawicka
Julia Raczkiewicz
Julia Szmil 
Julia Orłowska
Anna Przybylska
Zuzanna Pankowska
Antonina Stobińska

Soliści:
Julia Orłowska
Michalina Szulc
Olga Krahel
Hubert Mizerka
Marta Pawlak
Basia Adamska
Julia Sekulska
Aleksandra Klincewicz

Konferansjerzy:
Julia Paradowska
Mateusz Drewniak

Instrumentaliści:
Maria Chęcińska  - skrzypce
Bartosz Rogacki  - gitara, harmonijka
Antoni Stachowiak  - fortepian
Kacper Wandel  - bongosy, gitara elektryczna
Mateusz Szajerka  - gitara
Marta Czajkowska  - fortepian 
Olga Przymus  - gitara

 Tancerze: 
Karolina Kornowska
Filip Laskowski
Eliza Kortus
Julia Teszner
Olga Baumgart
Antonina Stobińska
Dobrochna Nawrocka
Joanna Hermann 
Zuzanna Pankowska
Joanna Gryczka
Maria Kolasińska
Weronika Sikora
Anna Bednarek  
Jagoda Jurewicz
Olga Łabutka

Obsługa multimedialna:
Bartosz Dolata

Akustycy: 
Marian Siekierski
Piotr Wojsznis 1B
Julia Naparty 1B
Kacper Wandel 2B
Mateusz Włodarczyk 2B

Inspicjent:
Jakub Dakowski