VII edycja Poznańskiego Przeglądu Piosenki Pozytywnej (PPPP) odbywa się w tym roku w nowej - świątecznej odsłonie pod hasłem „dobrze, że jesteś”. Wydarzenie to rozpocznie się 8 grudnia 2017 r. o godz. 19:00 w Domu Tramwajarza (ul. Słowackiego 19/21).

 

Będzie to koncert poznańskich artystów związanych z PPPP. W śród nich znaleźli się laureaci organizowanej dotychczas w trakcie przeglądu Sceny Otwartej: Grupa Trzymająca Ster i Przemek Urbaniak. Na zakończenie zaś usłyszymy występ Przemka Mazurka wraz z Pawłem Głowackim. Tegoroczny Przegląd będzie zatem okazją, by zanurzyć się wspólnie w różne meandry piosenki pozytywnej – usłyszymy i szanty, i dźwięki bardziej bluesowe, a także piosenkę autorską i kabaretową, a po koncercie zapraszamy wszystkich na pozytywne jam session! 

 

Tegoroczne hasło PPPP „Dobrze, że jesteś” ma dla nas podwójne znaczenie. Będzie to okazja, by wydarzyło się między nami coś dobrego. Ma to być przede wszystkim spotkania z najbliższymi oraz z tymi, których już dawno nie widzieliśmy. Będzie to też spotkanie z tymi, których zupełnie nie znamy, ale łączy nas jedno. Miłość do muzyki z treścią, która wlewa w serca radość, czasem nostalgię, ale z nutką nadziei, a ponad wszystkim - pokój. Ta muzyka ma największą moc oddziaływania wtedy, kiedy dzielmy się nią razem na żywo… Dlatego właśnie każdemu uczestnikowi PPPP chcemy powiedzieć „dobrze, że jesteś”, bo bez niech tego wydarzenia by po prostu nie było. 

 

I tak, jak potrzebujemy siebie nawzajem, by dzielić się muzyką… tak też potrzebujemy dzielić się miłością i swoją obecnością. Dlatego w tym roku przyświeca nam szczególny cel - dzięki dochodowi ze sprzedaży biletów-cegiełek chcemy pomóc zorganizować Wigilię dla poznańskich pacjentów będących pod opieką Fundacji "Dobrze, że jesteś".

Są to osoby, które walczą o zdrowie i życie na oddziałach onkologicznych i hematologicznych.  Święta to dla nich trudny czas. Ufamy jednak, że z pomocą uczestników PPPP uda się sprawić, by nadchodzące Boże Narodzenie wlało w ich serce otuchę i nadzieję.  I tym samym słowa „dobrze, że jesteś” nabiorą w tym wyjątkowym dniu jeszcze większego znaczenia!