II edycja Biegu na Fali– pomaluj świat kolorami L’Arche

 

Fundacja L’Arche – Wspólnota w Poznaniu (Arka) organizuje drugą edycję „Biegu
na fali”, któremu również w tym roku przewodzi hasło: „Pomaluj świat kolorami L’Arche”. Już 9 czerwca uczestnicy tego wydarzenia wyruszą z domu mieszczącego się przy ulicy Żytniej 34, by stamtąd wspólnie - w dowolnym tempie oraz bez presji rywalizacji, przemierzyć dystans 4,2 km. Punktem docelowym stanie się drugi dom, znajdujący się przy ulicy Polańskiej 13a, gdzie w ogrodzie odbędzie się piknik obfitujący w wiele atrakcji.

Podjęta inicjatywa służy przede wszystkim upamiętnieniu kolejnej rocznicy powstania poznańskiej Wspólnoty (22 czerwca 1994 r.). Nazwa wydarzenia bezpośrednio nawiązuje do jej loga, przedstawiającego uniesioną przez falę łódkę i znajdujących się w niej członków L’Arche.

Wspólnota w Poznaniu prowadzi obecnie dwa domy o charakterze rodzinnym dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, zapewniając im całodzienne wsparcie asystentów, czyli ludzi będących jednocześnie przyjaciółmi, terapeutami i opiekunami. Istnienie wspólnoty „jest znakiem, że prawdziwie ludzkie społeczeństwo musi opierać się na przyjmowaniu i poszanowaniu najmniejszych i najsłabszych.” (Karta L’Arche).

„Bieg na fali” stanowi niewątpliwie okazję do integracji różnych środowisk społecznych, ponieważ uczestnikiem może zostać każdy, bez względu na wiek, stan zdrowia czy stopień niepełnosprawności – można biec, iść, jechać na rowerze czy nawet
na hulajnodze. Aktywnie spędzony czas ma symbolicznie wytworzyć wspólną przestrzeń,
w której na pierwszy plan wysuwają się podobieństwa między każdym z nas, a nie różnice.

Uwieńczeniem biegu będzie piknik zorganizowany w urokliwym otoczeniu Rezerwatu „Żurawiniec” przy ulicy Polańskiej 13a. Temu plenerowemu wydarzeniu będzie towarzyszyło mnóstwo atrakcji, szczególnie dla dzieci i młodzieży, takich jak: koncert, chodzenie na szczudłach, zabawy animacyjne z chustą i tunelem, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, tworzenie balonowych zwierzątek, puszczanie dużych baniek mydlanych, możliwość zrobienia zdjęć w strojach z różnych części świata oraz ich wydruk na miejscu czy

peruwiańskie gry planszowe. Nie zabraknie również grillowanych potraw, słodkości czy napojów.

Warunkiem wzięcia udziału w „Biegu na fali” jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego: do 06.06.2018 r.: https://plus-timing.pl/zgloszenia/biegnij_na_fali-poznan-2018. Formularz dostępny jest na profilu Facebook Wspólnoty w Poznaniu oraz stronie internetowej: http://www.larche.org.pl/poznan. Opłata startowa wynosi 15,00 zł i zostanie przeznaczona na cele statutowe Fundacji. Dodatkowych informacji udziela Przemysław Szmidt pod nr tel. 662 489 666. Serdecznie zapraszamy do udziału.