“Ale cóż z tego? Ważne, że Chrystus jest zwiastowany każdym sposobem, czy to obłudnie, czy szczerze. Z tego się cieszę i będę się cieszył.” (List do Filipian 1. 18)

 

Audycja ta prezentuje tzw. współczesną muzykę chrześcijańską (CCM) jako przedmiot poszukiwań uniwersalnego języka Muzyki.

Tematyka poruszana w tekstach CCM dotyczy każdego pokolenia i podobnie jak Psalmy w najmniejszym stopniu się nie zdezaktualizowała.

Prezentowane w tej audycja nagrania to utwory wykonawców już uznanych jak Cliff Richard, Amy Grant czy zespoły śpiewające muzykę gospel, ale również takich, którzy dopiero wstępują na Parnas CCM jak Stacie Orrico.

W “Liście pokornych” prezentuję ich nagrania, biografie, wywiady z nimi, ale również ich drogę do Jezusa.

Między utworami proponuję rozważania o byciu chrześcijaninem- wczoraj, DZIŚ i jutro.

Osobny, szczególny fragment aud. stanowi ( regularna od roku 1995) prezentacja Twórczości i osoby Czesława Niemena (szczególnie utworów mało lub w ogóle nieznanych).

Ten (jak sam o sobie mówił)”…niepokorny…? spokorniały” człowiek znalazł swoje stałe miejsce w “Lp”. Bezdyskusyjne są jego osiągnięcia dla polskiej Kultury jako piosenkarza, kompozytora, piewcy piękna naszej Ojczyzny i patriotyzmu.

Niemen ma w mojej audycji miejsce nazwane "NIEMEN znany czy nieznany"

Audycja “Lista pokornych” ma jednak przede wszystkim wskazywać na Tego, Który jest Podmiotem i Źródłem zmian życia- Jezusa Chrystusa.

 

“Lista pokornych”

Niedziela, godz.20.05.

Piotr Starzyński

Zapraszam serdecznie!