Znamy najciekawszą inicjatywę parafialną V edycji konkursu "Po prostu dobry pomysł" im. ks. Bogusza Lewandowskiego 2014/2015

Redakcja Radia Emaus już po raz piąty zorganizowała konkurs na najciekawszą inicjatywę parafialną, który promuje ciekawe i niespotykane dotychczas pomysły na działalność angażującą parafian w życie swoich wspólnot. Konkurs wystartował w październiku 2014 roku i tak do września 2015 roku, raz w miesiącu na antenie Radia Emaus prezentowane były zgłoszone do konkursu inicjatywy z różnych parafii Archidiecezji Poznańskiej.

Spośród 13 inicjatyw radiosłuchacze podczas głosowania trwającego od 5 do 26 października 2015 roku wybrali DOBRY POMYSŁ.

Wyniki konkursu ogłoszono 29 października w 10.rocznicę śmierci dyrektora radia ks. Bogusza Lewandowskiego. Zakończenie konkursu odbyło się w gościnnych progach parafii pw. Chrystusa Króla w Poznaniu.

Posłuchaj audycji finałowej z udziałem zwycięskich inicjatyw- tutaj

W głosowaniu oddano łącznie 6006 głosów.

I miejsce: GRUPA 25+ działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego Morasko przy parafii Miłosierdzia Bożego w Poznaniu (5243 głosów)

Duszpasterstwo dla osób 25+, które są zabiegane, zapracowane, jeszcze edukujące się i innych, a jednocześnie mające pragnienie konfrontacji z Ewangelią i tym co szeroko rozumiemy pod pojęciem chrześcijaństwo.

II miejsce: 30 – lecie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym działającej przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu (243 głosów)

Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym obchodziła w 2014 r. swoje 30- lecie istnienia. Powstała jako jedna z pierwszych w Poznaniu i wiernie modli się, i trwa. Członkowie wspólnoty uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach modlitewnych, niektórzy działają w Bractwie więziennym i chodzą z Dobrą Nowiną do więźniów, inni tworzą grupę wstawienniczą i modlą się nad chorymi w szpitalu, odwiedzają osoby starsze w Domu Opieki Społecznej. Jeszcze inni włączyli się w działania Caritas Parafialnej. Członkowie Wspólnoty uczestniczą w rekolekcjach jak i we Wspólnotowych spotkaniach grup Odnowy w Duchu Świętym naszej Archidiecezji. W każdy drugi czwartek miesiąca odprawiane są Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie, na które przychodzą również wierni z innych parafii.

III miejsce: Wieczory Wielbienia organizowane przez parafię Chrystusa Króla w Poznaniu (117 głosów)

Wieczory, podczas których zespól Ninive prowadzi radosne wielbienie muzyką, śpiewem dla wszystkich, nie tylko parafian. Muzyczne elementy przeplatane są świadectwami i katechezami.

IV miejsce: Transmisja audiovideo z kaplicy - parafia Matki Bożej Królowej Rodzin w Borówcu (107 głosów)

Transmitowane są na żywo Msze św. z parafialnej  kaplicy  codziennie o godz. 19:00, a w niedzielę dodatkowo wg rozkładu Mszy Świętych. Każdy może uczestniczyć On-Line zarówno poprzez komputer z dostępem do internetu  jak również poprzez tablet czy telefon instalując odpowiednią aplikację. Stworzyliśmy system On-Line zarówno dla naszych parafian jak i dla wielu ludzi będących w danej chwili w szpitalu, podróży czy nawet poza granicami kraju

V miejsce: Brykanie na dywanie – parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu (103 głosy)

Bezpłatne zajęcia muzyczno – plastyczno – taneczno – naukowe wsalkach parafialnych przy parafii pw. Świętego Antoniego Padewskiego w Poznaniu przeznaczone dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 3 lat. Opiekunowie dzieci są zawsze obecni podczas trwania zajęć i uczestniczą w nich razem z pociechami, pozwalając im jednak na samodzielność.

 

Pozostałe inicjatywy miały poniżej 100 głosów.

Inicjatywy konkursowe

 1.

WIECZORY WIELBIENIA

Parafia pw. Chrystusa Króla w Poznaniu

 2.

GRZYBOBRANIE

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej  w Poznaniu

 3.

30-LECIE ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu

 4.

DA MORASKO Grupa 25+

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu

 5.

GRUPA MODLITEWNA ŚW. OJCA PIO

Parafia pw. Św. Ojca Pio w Poznaniu

 6.

ŻOŁNIERZE CHRYSTUSA

Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Poznaniu/Kiekrz

 7.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w 70 rocznicę śmierci bł. Natalii Tułasiewicz

Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Poznaniu

 8.

PARAFIALNY KLUB SENIORA

Parafia pw. Św. Wojciecha w Poznaniu

 9.

STOWARZYSZENIE JUCUNDUS

Parafia pw. Św. Stanisława w Rydzynie

 10.

POMINIK DZIECKA NIENARODZONEGO

Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej  w Koziegłowach

 11.

TRANSMISJA AUDIOVIDEO Z KAPLICY

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Rodzin w Borówcu

 12.

BRYKANIE NA DYWANIE

Parafia pw. Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu

 13.

INFORMATOR PARAFIALNY

Parafia pw. Św. Jana Bosko w Poznaniu