Znamy najciekawszą inicjatywę parafialną V edycji konkursu "Po prostu dobry pomysł" im. ks. Bogusza Lewandowskiego 2014/2015

Redakcja Radia Emaus już po raz piąty zorganizowała konkurs na najciekawszą inicjatywę parafialną, który promuje ciekawe i niespotykane dotychczas pomysły na działalność angażującą parafian w życie swoich wspólnot. Konkurs wystartował w październiku 2014 roku i tak do września 2015 roku, raz w miesiącu na antenie Radia Emaus prezentowane były zgłoszone do konkursu inicjatywy z różnych parafii Archidiecezji Poznańskiej.

Spośród 13 inicjatyw radiosłuchacze podczas głosowania trwającego od 5 do 26 października 2015 roku wybrali DOBRY POMYSŁ.

Wyniki konkursu ogłoszono 29 października w 10.rocznicę śmierci dyrektora radia ks. Bogusza Lewandowskiego. Zakończenie konkursu odbyło się w gościnnych progach parafii pw. Chrystusa Króla w Poznaniu.

Posłuchaj audycji finałowej z udziałem zwycięskich inicjatyw- tutaj

W głosowaniu oddano łącznie 6006 głosów.

I miejsce: GRUPA 25+ działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego Morasko przy parafii Miłosierdzia Bożego w Poznaniu (5243 głosów)

Duszpasterstwo dla osób 25+, które są zabiegane, zapracowane, jeszcze edukujące się i innych, a jednocześnie mające pragnienie konfrontacji z Ewangelią i tym co szeroko rozumiemy pod pojęciem chrześcijaństwo.

II miejsce: 30 – lecie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym działającej przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu (243 głosów)

Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym obchodziła w 2014 r. swoje 30- lecie istnienia. Powstała jako jedna z pierwszych w Poznaniu i wiernie modli się, i trwa. Członkowie wspólnoty uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach modlitewnych, niektórzy działają w Bractwie więziennym i chodzą z Dobrą Nowiną do więźniów, inni tworzą grupę wstawienniczą i modlą się nad chorymi w szpitalu, odwiedzają osoby starsze w Domu Opieki Społecznej. Jeszcze inni włączyli się w działania Caritas Parafialnej. Członkowie Wspólnoty uczestniczą w rekolekcjach jak i we Wspólnotowych spotkaniach grup Odnowy w Duchu Świętym naszej Archidiecezji. W każdy drugi czwartek miesiąca odprawiane są Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie, na które przychodzą również wierni z innych parafii.

III miejsce: Wieczory Wielbienia organizowane przez parafię Chrystusa Króla w Poznaniu (117 głosów)

Wieczory, podczas których zespól Ninive prowadzi radosne wielbienie muzyką, śpiewem dla wszystkich, nie tylko parafian. Muzyczne elementy przeplatane są świadectwami i katechezami.

IV miejsce: Transmisja audiovideo z kaplicy - parafia Matki Bożej Królowej Rodzin w Borówcu (107 głosów)

Transmitowane są na żywo Msze św. z parafialnej  kaplicy  codziennie o godz. 19:00, a w niedzielę dodatkowo wg rozkładu Mszy Świętych. Każdy może uczestniczyć On-Line zarówno poprzez komputer z dostępem do internetu  jak również poprzez tablet czy telefon instalując odpowiednią aplikację. Stworzyliśmy system On-Line zarówno dla naszych parafian jak i dla wielu ludzi będących w danej chwili w szpitalu, podróży czy nawet poza granicami kraju

V miejsce: Brykanie na dywanie – parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu (103 głosy)

Bezpłatne zajęcia muzyczno – plastyczno – taneczno – naukowe wsalkach parafialnych przy parafii pw. Świętego Antoniego Padewskiego w Poznaniu przeznaczone dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 3 lat. Opiekunowie dzieci są zawsze obecni podczas trwania zajęć i uczestniczą w nich razem z pociechami, pozwalając im jednak na samodzielność.

 

Pozostałe inicjatywy miały poniżej 100 głosów.

Inicjatywy konkursowe

 1.

WIECZORY WIELBIENIA

Parafia pw. Chrystusa Króla w Poznaniu

 2.

GRZYBOBRANIE

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej  w Poznaniu

 3.

30-LECIE ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu

 4.

DA MORASKO Grupa 25+

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu

 5.

GRUPA MODLITEWNA ŚW. OJCA PIO

Parafia pw. Św. Ojca Pio w Poznaniu

 6.

ŻOŁNIERZE CHRYSTUSA

Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Poznaniu/Kiekrz

 7.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w 70 rocznicę śmierci bł. Natalii Tułasiewicz

Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Poznaniu

 8.

PARAFIALNY KLUB SENIORA

Parafia pw. Św. Wojciecha w Poznaniu

 9.

STOWARZYSZENIE JUCUNDUS

Parafia pw. Św. Stanisława w Rydzynie

 10.

POMINIK DZIECKA NIENARODZONEGO

Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej  w Koziegłowach

 11.

TRANSMISJA AUDIOVIDEO Z KAPLICY

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Rodzin w Borówcu

 12.

BRYKANIE NA DYWANIE

Parafia pw. Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu

 13.

INFORMATOR PARAFIALNY

Parafia pw. Św. Jana Bosko w Poznaniu

 

 

 

Tak, jak zapowiadaliśmy wśród głosujących rozlosowaliśmy nagrody niespodzianki.

Oto zwycięzcy:

Barbara Paprocka 

Anna Domecka

Sławomir Grzmiel

Kinga Dżendzera

Grazyna Dembicka

Agnieszka Młodzińska

Łukasza Szukała

Mikołaj Pawołek

Magdalena Grześkowiak

Agnieszka Rybicka 

Anna Czarnecka 

Michał Zaręba 

Patrycja Chudak 

Zbigniew Przybylski 

Daria Sawińska 

Serdecznie zapraszamy Państwa po odbiór nagród do siedziby radia Emaus ul. Zielona 2 Poznań do 30 listopada 2015 r. Sekretariat radia czynny pn-pt godz. 9:00 -17:00.