V edycja konkursu "Po prostu dobry pomysł" im. ks. Bogusza Lewandowskiego 2014/2015

Wyniki konkursu ogłoszono 29 października w 10.rocznicę śmierci dyrektora radia ks. Bogusza Lewandowskiego. Zakończenie konkursu odbyło się w gościnnych progach parafii pw. Chrystusa Króla w Poznaniu. W głosowaniu oddano łącznie 6006 głosów.

I miejsce

GRUPA 25+ działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego Morasko przy parafii Miłosierdzia Bożego w Poznaniu (5243 głosów) Duszpasterstwo dla osób 25+, które są zabiegane, zapracowane, jeszcze edukujące się i innych, a jednocześnie mające pragnienie konfrontacji z Ewangelią i tym co szeroko rozumiemy pod pojęciem chrześcijaństwo.

II miejsce

30 – lecie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym działającej przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu (243 głosów) Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym obchodziła w 2014 r. swoje 30- lecie istnienia. Powstała jako jedna z pierwszych w Poznaniu i wiernie modli się, i trwa. Członkowie wspólnoty uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach modlitewnych, niektórzy działają w Bractwie więziennym i chodzą z Dobrą Nowiną do więźniów, inni tworzą grupę wstawienniczą i modlą się nad chorymi w szpitalu, odwiedzają osoby starsze w Domu Opieki Społecznej. Jeszcze inni włączyli się w działania Caritas Parafialnej. Członkowie Wspólnoty uczestniczą w rekolekcjach jak i we Wspólnotowych spotkaniach grup Odnowy w Duchu Świętym naszej Archidiecezji. W każdy drugi czwartek miesiąca odprawiane są Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie, na które przychodzą również wierni z innych parafii.

III miejsce

Wieczory Wielbienia organizowane przez parafię Chrystusa Króla w Poznaniu (117 głosów) Wieczory, podczas których zespól Ninive prowadzi radosne wielbienie muzyką, śpiewem dla wszystkich, nie tylko parafian. Muzyczne elementy przeplatane są świadectwami i katechezami. 

****************************************************************************************************************************************************************************************************

 

IV edycja konkursu „Po prostu dobry pomysł” im. ks. Bogusza Lewandowskiego 2012/2013

Konkurs wystartował w październiku 2012 roku i tak do czerwca 2013 roku, raz w miesiącu na antenie Radia Emaus prezentowane były zgłoszone do konkursu inicjatywy z różnych parafii Archidiecezji Poznańskiej. Spośród 12 inicjatyw radiosłuchacze podczas głosowania trwającego od 12 do 25 października 2013 roku wybrali DOBRY POMYSŁ. Wyniki konkursu ogłoszono 30 października w 8.rocznicę śmierci dyrektora radia ks. Bogusza Lewandowskiego. Po Mszy św. odprawionej w jego intencji w radiowej kaplicy przedstawicielom zwycięskich parafii wręczono pamiątkowe dyplomy oraz upominki. W głosowaniu oddano łącznie 3168 głosów, z czego 386 drogą mailową, 418 przez sms oraz 2364 tradycyjną pocztą.

I miejsce

Marsz Wszystkich Świętych zorganizowany przez parafię św. Małgorzaty w Gostyniu.  Marsz Wszystkich Świętych to nie tylko odpowiedź na coraz bardziej popularne Haloween. Marsz był przypomnieniem, że warto być świętym. W kolorowej paradzie przez Gostyń przeszły osoby przebrane za popularnych świętych, a o tajemnicy ich obecności wśród nas przypomniały niesione relikwie.

II miejsce

Lektorat języków obcych prowadzony przez parafię Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu. Niczym w świetnie zorganizowanej szkole językowej, wiele grup uczy się najpopularniejszych języków obcych w przyparafialnych salkach. W ofercie znajduje się również język...hebrajski. Nauczyciele uczą w ramach wolontariatu, a uczestnicy za kurs płacą symboliczne sumy.

III miejsce

Kolacje postne organizowane przez parafię pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu. W środowe wieczory po mszy świętej parafianie gromadzili się na wyjątkowej kolacji. Wzorem klasztorów posiłek spożywa się w milczeniu, słuchając mądrej lektury. Przy wyjściu składa się natomiast ofiarę na cele charytatywne.

Redakcja Radia Emaus przyznała także nagrodę specjalną dla Teatru Spinacz z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej we Wronkach.

****************************************************************************************************************************************************

III edycja konkursu „Po prostu dobry pomysł” im. ks. Bogusza Lewandowskiego 2010/2011

1. miejsce  parafia pw. Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej w Krzesinach - Stworzenie logotypu parafii oraz przygotowania do konsekracji kościoła

2. miejsce parafia pw. Zwiastowania Pańskiego w Poznaniu - Obchody rocznicy utworzenia parafii

3. miejsce parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu - Wspólnota "Nie jesteś sam"

****************************************************************************************************************************************************

II edycja konkursu „Po prostu dobry pomysł” im. ks. Bogusza Lewandowskiego 2008/2009

1. miejsce  parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach - Twórcze Mamy

2. miejsce parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu- Spotkania kulturalne  

3. miejsce parafia pw. św. Jadwigi i św. Jakuba w Lusowie- Dożynki u "Księdza za płotem"

****************************************************************************************************************************************************

I edycja konkursu „Po prostu dobry pomysł” im. ks. Bogusza Lewandowskiego 2006/2007

1. miejsce parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach

2. miejsce parafia pw. Świętej Rodziny w Poznaniu

3. miejsce parafia pw. Św. Rocha w Poznaniu