Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Bajki i Baśni jest komiks.
Właśnie w Czytelni Komiksów i Gazet NOVA będziemy świadkami niezwykłych historii. W ten niezwykły świat wprowadzi nas Małeke, które przedstawi teatr kamishibai   
"Historię Trzech Braci".  Niezwykły bo sposób jego przedstawienia jest iście komiksowy. Na kolejnych kartach znajdujących się w magicznym czerwonym pudełku spotykają się postacie, przygody same wychodzą na przeciw bohaterom. Spektakl oparty jest na legendzie o Lechu, Czechu i Rusie, ale twórcy skupili się na okresie dzieciństwa i dorastania tytułowych Trzech Braci. Wszystko to po to by przybliżyć historię naszym dzieciom. Mocno zaznaczone jest także to jak ważna jest w naszym życiu natura, zarówno dla pojedynczego człowieka jak i dla całej ludzkości. Chcecie stworzyć własny komiks? Jest ku temu okazja. Warsztaty komiksu poprowadzi Agnieszka Pluto - Prądzyńska.
Oczywiście będą nagrody dla zdolnych twórców komiksów. Wysłuchacie historii opowiedzianych na ceramicznych kafelkach i spotkacie znanych bajarzy:
Xsenię Starzyńską i Łukasza Bernady. Dla chętnych – zwiedzanie zakamarków Biblioteki.

 

Gdzie: Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40
Organizator: Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji i Bajkownia.org - Fabryka Bajek
Kiedy: Sobota 27 maja 2017 godz. 11.00 (przewidywany czas trwania ok. 2h)
Zajęcia są nieodpłatne. Prosimy jedynie o wcześniejsze zgłoszenie mailowe na adres fundacji biuro@kulturaiedukacja.pl (ograniczona liczba miejsc) – w tytule prosimy wpisać „Dzień Bajki i Baśni 2017".

Prosimy o podanie imion i nazwisk (na potrzeby rejestracji i wpisania do dyplomów dla dzieci). Więcej informacji www.kuturaiedukacja.pl i http://lib.amu.edu.pl/
Dzień Bajki i Baśni dedykujemy dzieciom od 4 do 10 roku życia, ale chętnie ugościmy dzieci w każdym wieku wraz z opiekunami.