„Spotkanie przy kawie” i „W matni” dziś w środowe popołudnie.

„Kolosy”, najbardziej prestiżowe nagrody podróżnicze w tej części Europy zostały przyznane. Wręczane są od 2000 roku za największe dokonania podróżnicze i eksploracyjne. Podczas ostatniej gali w Gdyni, Marzena Figiel-Strzała, dziennikarka i reportażystka, otrzymała główną nagrodę, czyli statuetkę Kolosa w kategorii „Podróż”, oraz wyróżnienie – Nagrodę Publiczności, za najlepszą prelekcję. W „Spotkaniu przy kawie”, w Radiu […]
25.03.2026
„Spotkanie przy kawie” i „W matni” dziś w środowe popołudnie.

Hulajnogi elektryczne – podkom. Małgorzata Michaś z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

Od marca zmieniły się przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych. O nowych obowiązkach spoczywających na użytkownikach hulajnóg, a także o tym, jak bezpiecznie poruszać się tymi pojazdami, w rozmowie z Piotrem Wielickim opowiedziała na naszej antenie podkom. Małgorzata Michaś z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
24.03.2026
Hulajnogi elektryczne – podkom. Małgorzata Michaś z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

Misterium Męki Pańskiej teatru Pasja – ksiądz Dawid Wojdowski z parafii pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Przeźmierowie, współtwórca teatru

Parafia pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w podpoznańskim Przeźmierowie jest niezwykła z wielu powodów, a jednym z nich jest działający tam teatr Pasja. 21 marca o godzinie 20 już po raz kolejny zaprosi wiernych na Misterium Męki Pańskiej. Ksiądz Dawid Wojdowski, jego współtwórca, opowiada, jak to się wszystko zaczęło…
16.03.2026
Misterium Męki Pańskiej teatru Pasja – ksiądz Dawid Wojdowski z parafii pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Przeźmierowie, współtwórca teatru

Dlaczego tak ważna dla nas wszystkich jest dzika przyroda? – dr inż. Mateusz Rawski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

3 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Warto przy tej okazji przypomnieć, że Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu prowadzi kolonię bezpieczeństwa żółwia kantońskiego. To dobry przykład tego, że ochrona dzikiej przyrody nie dzieje się wyłącznie w odległych rezerwatach i parkach narodowych.
6.03.2026
Dlaczego tak ważna dla nas wszystkich jest dzika przyroda? – dr inż. Mateusz Rawski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Walentynki, obchody 8 marca i warsztaty dla mieszkańców – Dorota Knychała-Gazda z Koła Gospodyń Miejskich na Strzeszynie

Koło Gospodyń Miejskich ze Strzeszyna intensywnie przygotowuje się do wiosny! Po bardzo udanych Walentynkach (przepis na przepyszne ciasto rafaello w wywiadzie!) już planują 8 marca i wielkanocne warsztaty dla wszystkich mieszkańców. Na co warto się wybrać – opowiadała Dorota Knychała-Gazda z Koła Gospodyń Miejskich na Strzeszynie.
4.03.2026
Walentynki, obchody 8 marca i warsztaty dla mieszkańców – Dorota Knychała-Gazda z Koła Gospodyń Miejskich na Strzeszynie

Jak Bułgarzy witają wiosnę? – Jakub Gierszal, Instytut Filologii Słowiańskiej UAM

1 marca w Bułgarii zaczyna się wiosna, a w sklepach i na stragach królują marteniczki – biało-czerwone bransoletki, którymi Bułgarzy obdarowują się z okazji nadejścia wiosny. Marteniczka ma też znaczenie magiczne. O tym, jakie – opowiada Jakub Gierszal z Instytut Filologii Słowiańskiej UAM.
2.03.2026
Jak Bułgarzy witają wiosnę? – Jakub Gierszal, Instytut Filologii Słowiańskiej UAM

Frekwencyjny sukces wystawy dzieł Józefa Chełmońskiego – Arkadiusz Krawczyk (Muzeum Narodowe w Poznaniu)

W niedzielę w Muzeum Narodowym w Poznaniu zakończyła się wystawa „Józef Chełmoński. 1849-1914”. Ekspozycję od marca do lipca odwiedziło rekordowe 124 tys. gości. O wystawie, poszukiwaniu zaginionych obrazów artysty i kolejnych projektach muzeum opowiedział w porannej rozmowie Radia Emaus kurator wystawy Arkadiusz Krawczyk.
16.07.2025
Frekwencyjny sukces wystawy dzieł Józefa Chełmońskiego – Arkadiusz Krawczyk (Muzeum Narodowe w Poznaniu)

Ogólnopolska akcja „BądźMY Oryginalni!” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka dotarła do Wielkopolski!

28 marca Słupca – jako jedyne miasto z Wielkopolski – stała się gospodarzem ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „BądźMY Oryginalni!”. W dwóch salach Miejskiego Domu Kultury, wypełnionych po brzegi uczniami i nauczycielami, odbyło się spotkanie niosące wartościowy przekaz o zdrowiu psychicznym, społecznej odpowiedzialności i autentyczności. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, a jego organizatorem była […]
3.04.2025
Ogólnopolska akcja „BądźMY Oryginalni!” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka dotarła do Wielkopolski!