Kolejne osoby zakażone koronawirusem w Wielkopolsce

Aktualizacja
23.03.2020

Pięć osób zostało zakażonych koronawirusem w Wielkopolsce.

Jest to starsza kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Jest w dobrym stanie, leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Miała kontakt z osobą zakażoną. Drugą osobą jest kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Jest w stanie dobrym w kwarantannie domowej. Kolejna osoba to starszy mężczyzna z powiatu leszczyńskiego. W stanie średnio dobrym przebywa w szpitalu w Poznaniu. Miał kontakt z osobą zakażoną. Czwartą osobą jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu kaliskiego. Jest w stanie dobrym i przebywa w domu. Ostatnią osobą jest nastolatek z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym przebywa w domu, wrócił z zagranicy.

Do tej pory w Wielkopolsce 43 osoby zostały zakażone koronawirusem.

AKTUALIZACJA: 24 marca 2020, godzina 9:30

Ministerstwo Zdrowia przesłało informacje do mediów, że mężczyzna, który jest transportowany do szpitala w Poznaniu jest mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego, który czasowo przebywał w powiecie pilskim. Jego stan oceniony jest na średnio dobry i dlatego musi trafić pod opiekę lekarzy w Poznaniu.

AKTUALIZACJA: 24 marca 2020, godzina 9:00

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego Jest to mężczyzna w średnim wieku z powiatu pilskiego. W stanie średnio dobrym jest pod opieką lekarzy w szpitalu. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 766.

Zdjęcie: UNSPLASH

dane koronawirus wielkopolska