Parkowanie w Poznaniu o 100% w górę

9.01.2020

Nowy podział i podwyżki nawet o 100 %! Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu przedstawił propozycje zmian w Strefie Płatnego Parkowania.

Władze miasta chcą od 1 kwietnia stworzyć Śródmiejską Strefę Płatnego Parkowania. Na Starym Mieście pierwsza godzina postoju ma kosztować 7 złotych. Na pozostałym obszarze ceny mają wzrosnąć z 3 złotych do 3 zł 50 gr. Dochody ze stref w większym stopniu mają być przeznaczone na modernizację transportu publicznego. ZDM chce także poprzez swoje działania zmniejszyć liczbę samochodów poruszających się po mieście. – Planowane podwyżki są optymalne – mówi Filip Libicki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

ZDM zwraca uwagę, że nowelizacja ustawy daje możliwość ustawienia taryfy na poziomie ponad 11 złotych. Zmienić ma się także podział stref. Znikną kolory, utworzone zostaną Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania, do której z osobną taryfą od 1 czerwca włączona zostanie część Jeżyc oraz Strefa Płatnego Parkowania obejmujące pozostałą część Jeżyc, obszar wokół targów, a także od 1 października Wildę i Łazarz.

ZDM planuje złożyć propozycję zmian w dwóch uchwałach. Pierwszą z nich 21 stycznia zajmie się Rada Miasta Poznania.

Zdjęcie: Bartosz Kirchner

parkowanie poznań ZDM