Trzeci przypadek koronawirusa w Poznaniu! To mąż pierwszej zakażonej pacjentki z Czapur

Ważne
12.03.2020

Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce odnotowano kilkanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest mąż pierwszej chorej pacjentki, która zmarła w czwartek 12 marca. Wcześniej przez kilka dni przebywała w bardzo ciężkim stanie w szpitalu na ul. Szwajcarskiej.

Trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce jest zarazem trzecim który dotyczy tej samej rodziny. Mężczyzna czuje się dobrze, ma niewielkie objawy infekcji. W sześcioosobowej rodzinie zakażona jest jeszcze jego córka. Żona zmarła w szpitalu w czwartek 12 marca. Jest pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce. Testy nie wykazały obecności wirusa u trójki pozostałych członków rodziny – dwóch synów i dziadka.

Mężczyzna u którego stwierdzono koronawirusa jeszcze w niedzielę rozdawał komunię świętą i mógł także zakażać. Zawodowo związany jest z miejską spółką Aquanet. Od piątku nie przychodzi do pracy, a od tego tygodnia przebywał na kwarantannie. Paweł Chudziński, prezes Aquanetu w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” uspokaja i podkreśla: – Koronawirus nie przenosi się przez wodę. Woda z poznańskich wodociągów jest zdrowa, można ją pić. Pracowników, którzy mieli kontakt z mężem zakażonej kobiety, poproszono, by zostali w domach i nie przychodzili do pracy.

Nowe przypadki koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia potwierdzono dziś łącznie 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie mamy 46 przypadków zachorowań na COVID-19 w kraju. Z kolei w środę szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że koronawirus może być określany jako pandemia

FOT: Unsplash

koronawirus poznań