Trzecia fala pandemii rozpędza się

24.02.2021

Minister zdrowia podczas zapowiadanej konferencji prasowej przedstawił najnowsze informacje o ograniczeniach w Polsce wynikających z pandemii koronawirusa i wzrostu zakażeń COVID-19. – Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala pandemii rozpędza się w Polsce. Te wzrosty stają się coraz większe i dynamika zakażeń zaczyna doganiać tę z początku drugiej fali – powiedział minister. Z uwagi na zróżnicowaną sytuację w poszczególnych częściach kraju, spodziewana jest regionalizacja obostrzeń.

Najbardziej niepokojąca jest sytuacja w woj. warmińsko-mazurskim. Niestety, w tym regionie odnotowano dwukrotne przekroczenie średniej krajowe zakażeń.  Restrykcje, które będą obowiązywać od soboty będą utrzymane w całym kraju oprócz woj. warmińsko-mazurskiego. Tam zostaną wprowadzone ściślejsze regulacje: nauka w klasach 1-3 wróci do trybu zdalnego. Zamknięte zostaną również galerie handlowe, korty, baseny i obiekty kultury.

W całym kraju będą wprowadzone zmiany związane z zakrywaniem ust i nosa. Przyłbice i chusty mogą być stosowane jedynie dodatkowo. Nie są dopuszczone jako element zastępujący maseczkę. Zdecydowano się także wprowadzić obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski. Warunkiem zwolnienia z niej jest negatywny test na COVID-19 ważny max. 48 godzin

FOT: UNSPLASH

kwarantanna maski południe Polski przyłbice Szkoła trzecia fala zmiany