W najbliższych dniach zapadną decyzje co do obowiązujących obostrzeń

26.01.2021

W najbliższych dniach zapadną decyzje co do tego, czy obostrzenia, które są obowiązujące do końca stycznia będą przedłużone, czy będą w jakiś sposób zmodyfikowane – podkreślił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk w radiu TOK FM oświadczył, że podczas poniedziałkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego rozmawiano o danych, które w Polsce są „pozytywne na tle wielu innych krajów europejskich”. – Natomiast to na pewno nie jest powód do huraoptymizmu i tutaj trzeba działać bardzo rozsądnie i roztropnie – zaznaczył, pytany kiedy poznamy decyzje dotyczące odmrażania gospodarki.

Minister dodał, że według jego wiedzy we wtorek lub w środę ma się odbyć posiedzenie Rady Medycznej przy premierze. – Tam też naukowcy, którzy są zgromadzeni w tej Radzie będą przedstawiali swoje rekomendacje – wskazał.

Na pewno w najbliższych dniach zapadną decyzje, co do tego, czy obostrzenia, które są obowiązujące do końca stycznia będą przedłużone, czy będą w jakiś sposób zmodyfikowane – zapowiedział Dworczyk.

(PAP)

autor: Rafał Białkowski

kb

2021 luty narada obostrzenia premier rekomendacje zmiana zmodyfikowane