Wraca sprawa zabójstwa Ewy Tylman

23.01.2020

Sąd Apelacyjny w Poznaniu uchylił wyrok uniewinniający Adama Z. od zarzutu zabójstwa 26-letniej Ewy Tylman. Sędziowie uznali apelacje prokuratora i pełnomocników rodziny za zasadne.

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że prokurator i pełnomocnicy mają rację, że były błędy w ustaleniach faktycznych podczas pierwszego procesu – uznał Sąd Apelacyjny. Sprawa została przekazana do ponownego rozpoznania przez Sąd Okręgowy. To oznacza kolejny, prawdopodobnie długi proces.

Poprzedni trwał 2,5 roku.

W kwietniu zeszłego roku sąd pierwszej instancji uniewinnił mężczyznę od zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Apelację od wyroku sądu pierwszej instancji wniosła prokuratura i oskarżyciele posiłkowi – rodzina Ewy Tylman. Sąd apelacyjny mógł oddalić apelacje i utrzymać wyrok w mocy lub uchylić go i nakazać powtórzenie procesu.

Ewa Tylman zaginęła w listopadzie 2015 roku. Po raz ostatni jej postać zarejestrowały kamery monitoringu w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. około godziny 3.20 w okolicach ul. Mostowej, przed mostem Rocha.

W lipcu 2016 roku z Warty wyłowiono jej ciało.

Zdjęcie: Unsplash

Adam z. Ewa tylman poznań sąd sprawa