Książki poświęcone

Na antenie: w pierwszy i trzeci piątek miesiąca o godz. 13:15

Książki poświęcone… ciekawym tematom! O tematyce okołoreligijnej. O wątpliwościach, dążeniu do świętości, różnych aspektach życia przez pryzmat wiary. Wywiady z autorami książek i konkursy z książką w roli głównej.

Zaprasza Alicja Dec

Maciej Zięba OP – „Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata” (Wydawnictwo W Drodze)

Czy nauczanie Jana Pawła II jest wciąż aktualne? Jakie dzieła i przesłanie zostało nam po pontyfikacie papieża Polaka? Czy łatwo je zrozumieć, nawet po tylu latach? O Karolu Wojtyle w książce „Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata” rozmawiamy z Maciejem Ziębą OP – polskim dominikaninem, teologiem, filozofem, publicystą, znawcą nauczania społecznego Kościoła, popularyzatorem myśli Jana Pawła II, założycielem Instytutu Tertio Millennio, byłym Prowincjałem Polskiej Prowincji Dominikanów.

Ines Krawczyk MChR – Zaproszeni na ucztę. O Mszy Świętej dla małych i dużych (Wydawnictwo Świętego Wojciecha)

Czy wiesz, jak zachęcić dziecko do udziału w niedzielnej Mszy Świętej? Co zrobić, by mądrze ją przeżyć? O bohaterach, których znajdziemy w książce, o ciekawych ilustracjach, a także o rebusach, zagadkach i ciekawostkach rozmawiamy z autorką książki – s. Ines Krawczyk, redaktor naczelną „Małego Przewodnika Katolickiego” i autorką audycji radiowej dla dzieci „Owieczka i przyjaciele” w Radiu Emaus.

Piotr Klimski, Wojciech Sulimierski – „Kocham Cię! Współczesne mity o miłości” (Wydawnictwo W Drodze)

Rozmowa Alicji Dec z Piotrem Klimskim, jednym z autorów książki, absolwentem teologii oraz międzywydziałowego studium rodziny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, nauczycielem, wychowawcą i katechetą, a prywatnie mężem i ojcem dwójki dzieci. Dialog o najpowszechniejszych mitach o miłości, o tym, dlaczego ludzie w ogóle ulegają mitom, a także jak mądrze połączyć miłość kobiety i mężczyzny z wiarą w Boga.

Jerzy Jabłoński – „Miłość… nie ogarniam” (Wydawnictwo Święty Wojciech)

O co chodzi z tą miłością – do Boga i do drugiego człowieka? Czy można ogarnąć miłość? Czym różni się okazywanie miłości przez kobietę i mężczyznę? Rozmowa z autorem Jerzym Jabłońskim – teologiem, nauczycielem, blogerem, autorem publikacji dla dzieci i nauczycieli, a także laureatem prestiżowej nagrody – Nauczyciel Innowator.

Prezenterzy:

Alicja Dec

Prezenter

Alicja Dec