Jasełka pod tytułem: „Dnia jednego o północy”

W dniu 30 stycznia 2022 roku o godzinie 17:00  Zespół Pieśni i Tańca „Chludowianie” zaprasza wszystkich mieszkańców Poznania i Gości do kościoła pw. Św. Franciszka Serafickiego przy Placu Bernardyńskim na Jasełka pod tytułem: „Dnia jednego o północy”. Ponad 50 osób w barwnych strojach z 8 regionów Polski śpiewem i tańcem opowiadać będzie historię narodzenia Jezusa Chrystusa. W trakcie występu usłyszymy znane kolędy i pastorałki oraz zobaczymy, wykonywane do ich melodii, polskie tańce narodowe i regionalne.

 Zespół Pieśni i Tańca „Chludowianie” rozpoczął działalność jesienią roku 2000. Początkowo działał jako zespół ludowy przy Zespole Szkół w Chludowie i liczył kilkanaście osób. Obecnie tańczy w nim około 120 osób od lat 3 do 75. Ponad 20 lat historii Zespołu, to więcej niż połowa życia niektórych jego tancerzy.  W tym czasie grupa prezentowała niejednokrotnie swoje umiejętności podczas koncertów, akcji i imprez charytatywnych, zawsze będąc ambasadorem polskiego folkloru. „Chludowianie” podróżują po Polsce, poznając regiony i ich tradycje, reprezentują Wielkopolskę i zdobywają nagrody na festiwalach i przeglądach, promują także nasz kraj poza jego granicami. Koncertowali między innymi w: Niemczech, Francji, Hiszpanii, Turcji, Włoszech, Rosji, Austrii, na Węgrzech, Litwie, Malcie, Ukrainie czy Białorusi.

W repertuarze „Chludowian” znajdują się tańce narodowe: polonez, mazur, oberek, kujawiak i krakowiak oraz tańce i przyśpiewki regionalne: wielkopolskie, lubelskie, rzeszowskie, śląskie, beskidzkie, kaszubskie, a także liczne obrzędy i związane z nimi scenki.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.