Miodowe Lato w Skansenie

Miodowe Lato w Skansenie: Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu zaprasza na pokazy pszczelarskie 

Miodowe Lato w Skansenie 

Wielki Dzień Pszczół

8.08.2021 r.  w godz. 11.00-17.00

Pokazy są skierowane do wszystkich którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. W trakcie pokazów bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. Od kilkunastu lat ósmy sierpnia jest w Polsce obchodzony jako Wielki Dzień Pszczół. W tym dniu będzie można w muzeum dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołowatym, wziąć udział w konkursie plastycznym „Pomagamy Pszczołom” i otrzymać w nagrodę przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta. Widzowie zapoznani zostaną z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich. Pokazom towarzyszyć będzie kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego. Na kiermaszu ludowym towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół. Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą zespoły artystyczne. Na szczególną uwagę zasługuje „Zaczarowany świat operetki” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Sebastian Nawrot zaprezentuje utwory  Engelberta Humperdinck’a, Elvisa Presley’a, Roya Orbison’a, i Franka Sinatry. Najmłodszych widzów zainteresuje na pewno zabawa z klaunami. Swarzędzki Klub karate-de „Fighter” wykona pokaz samoobrony i technik interwencyjnych. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w tym malowanie twarzy i zabawę z pszczółkami. Odbędzie się konkurs dla dzieci na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny. Najładniej przebrane dzieci otrzymają nagrody. 

Pokazy są realizowana dzięki dotacji Miasta i Gminy Swarzędz. Partnerem w realizacji pokazów jest Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu.