„Wigilia ze Smoleniem”

Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu we współpracy z Caritas Poznań, poznańskimi gastronomikami i restauracjami: Pierożek i kompocik, Mamma Italia, Amici Miei, organizują w sobotę 18 grudnia 2021 r., w Poznaniu „Wigilię ze Smoleniem”.

Plan wydarzenia:

O godzinie 11:00, w kościele pw. Bożego Ciała, na ul. Strzeleckiej w Poznaniu, odbędzie się msza święta w intencji Bohdana Smolenia, którą odprawi ksiądz proboszcz Edward Majka.
„Wigilia ze Smoleniem” przy pomniku, na skwerze ul. Rybaki i Strzałowa, rozpocznie się o godzinie 12:00, od tradycyjnego dzielenia się opłatkiem. Jadłodajnie Caritas, Sióstr Elżbietanek i Sióstr Urszulanek, będą wydawać wigilijne potrawy dla potrzebujących.

O godzinie 14:00 nastąpi kabaretowe strojenie Bohdana Smolenia, czyli ubranie go w czapkę i szalik zrobione specjalnie na tę okazję przez Agnieszkę Litwin z Kabaretu Jurki. Ubierać będą Lech Faron i Marcin Samolczyk.

Od godziny 14:30 poznańscy gastronomicy będą rozdawali potrawy wigilijne polskie oraz włoskie, a Piekarnia Cukiernia Zagrodnicza pieczywo i ciasto.

Wydarzenie uświetni koncert kolęd, pastorałek i świątecznych standardów, w wykonaniu poznańskich chórów. Wystąpią: Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego, Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, Chór Komendy Wojewódzkiej Policji, VOCALART junior Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis, Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, Jazz Ensamble Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, Zespół Folklorystyczny WIELKOPOLANIE.

Autorem scenariusza i reżyserii wydarzenia jest Krzysztof Deszczyński.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich poznaniaków i Gości.

W dniu 18 grudnia 2021 r. od godziny 10:00, na ulicach wokół skweru Rybaki/Strzałowa wprowadzona będzie czasowa zmiana organizacji ruchu. Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowania i informacje.

Szczegółowy plan występów chórów będzie podany do publicznej wiadomości do 11 grudnia 2021 r.