2-3 października nastąpią zmiany w komunikacji dla tramwajów

1.10.2021

2-3 października nastąpią zmiany w komunikacji dla tramwajów linii nr 2, 17 oraz 18. Związanej jest to z wyłączeniem napięcia w sieci trakcyjnej i zamknięciem węzła Rynek Jeżycki.  Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza na linii nr T2.

Wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej jest konieczne z uwagi na prace przy budowie przystanków typu wiedeńskiego Rynek Jeżycki na ul. Dąbrowskiego.  W sobotę i niedzielę (2-3 października) linia tramwajowa nr 2 będzie zawieszona, tramwaje linii nr 17 dojadą na Ogrody objazdem przez ulice Grunwaldzką i Przybyszewskiego, a tramwaje nr 18 pojadą zmienioną trasą na Dębiec.

Linia nr 2

zawieszona

Linia nr 17

STAROŁĘKA PKM -… – Rondo Kaponiera – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY

Linia nr 18

PIĄTKOWSKA -… – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 roku – DĘBIEC PKM

W celu zapewnienia komunikacji w rejonie rynku Jeżyckiego, 2 i 3 października zostanie uruchomiony autobus zastępczy „za tramwaj”na linii nr T2. Autobusy będą kursowały z ronda Kaponiera przez Jeżyce na Ogrody.

Linia nr T2

RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szamotulska – Szamarzewskiego – Szpitalna – OGRODY; powrót: OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – RONDO KAPONIERA

 Źródło: MPK, ZTM