O radiu

Od niemal 25 lat gramy dla Was! Jesteśmy społeczno-religijną rozgłośnią Archidiecezji Poznańskiej obecną w eterze od 23 marca 1995 roku. Prezentujemy urozmaicony program o charakterze lokalnym docierając do miliona odbiorców w Wielkopolsce. Nadajemy audycje informacyjne, kulturalne, edukacyjne, muzyczne oraz religijne. W naszej ramówce odnajdziecie kilkanaście audycji autorskich. Wszystko w myśl hasła stacji aby dobre radio towarzyszyło słuchaczom na dobry dzień.

Od 17 grudnia 2018 roku rozpoczęliśmy nadawanie z nowej siedziby przy ul. Chartowo 5 w Poznaniu. Tego właśnie dnia połączyliśmy siły ze Świętym Wojciechem Domem Medialnym. Dla spółki była to również ważna rocznica: 120 lat temu abp Florian Stablewski powołał do istnienia Drukarnię i Księgarnię św. Wojciecha. Po dwunastu dekadach, firma poszerzyła działalność o nowy medialny podmiot jakim jest radio.

W nowej siedzibie mamy do dyspozycji trzy nowoczesne studia, w tym profesjonalne studio lektorskie. Najnowsze rozwiązania technologiczne dają wiele możliwości głównie w zakresie emisji i produkcji programu radiowego.