O radiu

Od ponad 27 lat gramy dla Was! Jesteśmy społeczno-religijną rozgłośnią Archidiecezji Poznańskiej obecną w eterze od 23 marca 1995 roku. Prezentujemy urozmaicony program o charakterze lokalnym docierając do miliona odbiorców w Wielkopolsce. Nadajemy audycje informacyjne, kulturalne, edukacyjne, muzyczne oraz religijne. W naszej ramówce odnajdziecie kilkanaście audycji autorskich. Wszystko w myśl hasła stacji aby dobre radio towarzyszyło słuchaczom na dobry dzień.

Od 2018 roku Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o. aktywnie wspiera Archidiecezję Poznańską w szerzeniu misji Radia Emaus. Dzięki tej pomocy od 17 grudnia 2018 roku nadajemy z nowej siedziby przy ul. Chartowo 5. Ten rok dla spółki był ważny ze względu na 120. rocznicę powołania do istnienia Drukarni i Księgarni św. Wojciecha przez abp. Floriana Stablewskiego.

W nowej siedzibie mamy do dyspozycji trzy nowoczesne studia, w tym profesjonalne studio lektorskie. Najnowsze rozwiązania technologiczne dają wiele możliwości głównie w zakresie emisji i produkcji programu radiowego.