Aleksandra Kuś – dyrektor biura organizacyjnego Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”

9.08.2022

Światowy Przegląd Folkloru „Integracje” świętuje w tym roku swój dwudziesty jubileusz. Wielkopolska publiczność znów będzie mogła oglądać tancerzy z całego świata.

W festiwalu weźmie udział 7 grup: z Kolumbii, Ekwadoru, Turcji, Serbii, Słowenii oraz Polski. Przegląd rozpocznie się w sobotę 13 sierpnia koncertami w Nowym Tomyślu i Grodzisku Wielkopolskim. W kolejnych dniach festiwal zawita do Lubonia, Wronek, Poznania, Pleszewa, Wrześni oraz Chludowa. Całość zakończy się  21 sierpnia o 21:00 koncertem finałowym w Swarzędzu.

O tegorocznej edycji Festiwalu mówiła na antenie Radia Emaus dyrektor biura organizacyjnego Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje” Aleksandra Kuś.

Festiwal potrwa 9 dni – od 13 do 21 sierpnia 2022 r. Tegoroczne wydarzenia odbędą się pod hasłem “Historia jak z obrazka”, które nawiązuje nie tylko do opowieści, które prezentowane są przez artystów na scenie, ale także do przeszło dwudziestoletniej tradycji Przeglądu. Od 2001 roku „Integracje” gościły 114 zespołów z 41 krajów.

Więcej informacji na temat festiwalu znaleźć można na stronie http://www.festiwal.awf.poznan.pl/.

Aleksandra Kuś poranny gość przegląd folkloru integracje