Andrea Bocelli wystąpił samotnie z recitalem w katedrze w Mediolanie

13.04.2020

Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli wystąpił w niedzielę wielkanocną z wyjątkowym, transmitowanym w internecie recitalem stojąc w pustej katedrze w Mediolanie. Ten niezwykły koncert był jego modlitwą i otuchą dla świata, zmagającego się z pandemią.

Przed występem Bocelli przytoczył słowa świętego Augustyna: „kto śpiewa, modli się dwa razy”. Dodał, że jego koncert, złożony wyłącznie z pieśni religijnych, to modlitwa za świat.

„Wierzę w siłę wspólnej modlitwy” – powiedział.

Śpiewak, przyzwyczajony do występów przed tysiącami ludzi w wypełnionych do ostatniego miejsca salach koncertowych świata, był w słynnej mediolańskiej Duomo sam z organistą katedry Emanuele Vianellim, który mu akompaniował.

W programie recitalu były między innymi pieśni „Ave Maria” Johanna Sebastiana Bacha, „Sancta Maria” Pietro Mascagniego, „Domine Deus” Antonio Rossiniego.

Andrea Bocelli w oficjalnym oświadczeniu, w którym odniósł się do koncertu, napisał, że wierzy w moc wspólnej modlitwy. „Wierzę w chrześcijańską Wielkanoc, uniwersalny symbol odrodzenia, którego wszyscy – wierzący czy nie – naprawdę teraz potrzebują. Dzięki muzyce transmitowanej na żywo połączymy miliony dłoni na całym świecie (…). Hojny, odważny i aktywny Mediolan i całe Włochy, będą wkrótce znowu wzorem renesansu, na który wszyscy czekamy. To będzie wielka radość doświadczyć tego w Duomo, w trakcie wielkanocnych uroczystości, które przywołają tajemnicę narodzin i odrodzenia” – dodał artysta.

Recitalowi Bocellego towarzyszyły zdjęcia z pustych miast świata, od Mediolanu i Wenecji po Nowy Jork. (PAP)

FOT: Unsplash

andrea Bocelli katedra koncert mediolan