Tylko dzisiaj 13 nowych przypadków zakażonych koronawirusem w Wielkopolsce

21.03.2020

Dzisiaj rano Urząd Wojewódzki przesłał informacje o 4 zarażonych w Wielkopolsce. Zaledwie kilka godzin później liczba ta się podwoiła.

Rano w sobotę badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki prób u 4 osób z Wielkopolski. Pierwszą z nich jest starsza kobieta z powiatu poznańskiego w dobrym stanie zdrowia, jest objęta kwarantanną. Drugą osobą jest kobieta w średnim wieku z powiatu kościańskiego. W stanie dobrym zdrowia przebywa na kwarantannie. Kolejna osoba to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w kwarantannie domowej.Zakażoną jest też młoda osoba z powiatu kaliskiego, ktora w stanie ciężkim jest pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu.

Po południu pozytywne na obecność koronawirusa były u kolejnych mieszkańców Wielkopolski. Pierwszą osobą jest kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Ma ok. 60 lat. Jej stan jest dobry, przebywa w domowej kwarantannie. Druga osoba – młoda kobieta z powiatu krotoszyńskiego, w stanie dobrym jest w domowej kwarantannie.Trzecia osoba to mężczyzna ok. 60 lat z powiatu krotoszyńskiego. Jego stan jest dobry i przebywa w domowej kwarantannie. Czwarta osoba, kobieta w średnim wieku, w stanie dobrym, leży z poznańskim szpitalu zakaźnym. Jej stan jest dobry.

Wszyscy chorzy mieli kontakt z osobami chorymi na koronawirusa. Do tej pory w Wielkopolsce 26 osób zostało zakażonych koronawirusem, jedna osoba zmarła.

AKTUALIZACJA: 21:00

Nowe wyniki z laboratorium potwierdziły zakażenia koronawirusem u 5 osób z Wielkopolski. Są to: – młody mężczyzna, stan zdrowia dobry, przebywa na kwarantannie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim; – kobieta w średnim wieku z powiatu śremskiego przewieziona w stanie zdrowia dobrym do szpitala w Poznaniu; – młody mężczyzna z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w stanie zdrowia dobrym został objęty kwarantanną domową; – dziecko z powiatu poznańskiego w stanie dobrym jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Poznaniu; – kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego w stanie zdrowia dobrym, objęta kwarantanną domową. Do tej pory w Wielkopolsce 31 osób zostało zakażonych koronawirusem, jedna osoba zmarła.

ZDJĘCIE: UNSPLASH

koronawirus liczba poznań rośnie sobota wielkoposlak