Baseny w Poznaniu są już napełnione wodą

16.06.2020

Zakończyło się napełnianie wodą dwóch basenów letnich – na Chwiałce oraz w parku Kasprowicza. Pływalnie na świeżym powietrzu zostaną otwarte na przełomie czerwca i lipca. Wcześniej woda musi zostać uzdatniona i poddana badaniom. 

Aby uruchomić pływalnię Chwiałka, potrzeba ok. 2200 metrów sześciennych wody. Do otwartego basenu w parku Kasprowicza trzeba było nalać jej ok. 1600 m³. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji planują uruchomienie pływalni letnich na przełomie czerwca i lipca.

Mówi rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Filip Borowiak:

Na poznaniaków i turystów czeka wiele atrakcji. Na Chwiałce, jak i w parku Kasprowicza, do dyspozycji są 3 baseny: 50-metrowy pływacki, mały ze zjeżdżalnią oraz brodzik z urządzeniami zabawowymi dla dzieci. Dostępne są tam także m.in. boiska do siatkówki plażowej, punkty gastronomiczne i duże pola do plażowania.

Pracownicy na bieżąco będą śledzić stan przepisów związanych z epidemią, by dostosowywać obiekty do obowiązujących restrykcji. POSiR pracuje również nad wdrożeniem na basenach letnich procedur bezpieczeństwa, zgodnych z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zdjęcie: POSiR

basen Chwiałka Kasprowicza otwarcie poznań