Breloki z alarmem trafią do poznańskich seniorów

19.02.2021

Tysiąc osobistych alarmów w postaci breloka do kluczy trafi do poznańskich seniorek i seniorów. To pomysł straży miejskiej, która razem z Poznańskim Centrum Świadczeń chce w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców miasta. Alarmy będą rozdawane jeszcze w lutym, w pierwszej kolejności w punkcie szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Gadżet ma postać breloka do kluczy. Gdy jednak wyjmie się z niego zawleczkę, zaczyna emitować głośny sygnał dźwiękowy. Hałas na pewno zaalarmuje otoczenie, może też odstraszyć potencjalnego agresora.

„Mamy nadzieję, że nasi poznańscy seniorzy dzięki temu skromnemu gadżetowi, jakim jest alarm kieszonkowy, będą mogli poczuć się bardziej bezpieczni. Warto także dodać, że brelok jest na tyle głośny po wyjęciu zawleczki, że może służyć także do wezwania pomocy, kiedy np. osoba starsza źle się poczuje. Życzymy zdrowia naszym seniorom i seniorkom.” – mówi Anna Nowaczyk z poznańskiej straży miejskiej.

Rozdawaniu breloków towarzyszyć będzie również akcja informacyjna dotycząca Złotej Karty – Poznańskiej Karty Seniora. Pracownicy PCŚ wyjaśnią, jak można zdobyć kartę i pomogą chętnym ją założyć.

O spokój seniorów dbają również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych. Co tydzień prowadzą porady telefoniczne, podczas których udzielają informacji na temat niebezpieczeństw, z jakimi starsi mieszkańcy miasta mogą spotkać się w codziennym życiu. Informują również, gdzie w razie konieczności uzyskać pomoc w danej sprawie oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Dyżury odbywają się w każdy wtorek w godz. 12.00-14.00 pod numerem tel. 887 666 508.

Foto: UM Poznania

bezpieczeństwo seniorów brelok osobisty alarm seniorzy straż miejska