CYRYL szuka pamiątek związanych ze Starą Rzeźnią

15.03.2021

Tylko do końca marca trwa akcja gromadzenia zdjęć, pocztówek, dokumentów i wszelkich przedmiotów związanych z tym poprzemysłowym kompleksem budynków.

Do tej pory udało się zebrać ok. 200 zdjęć a rezultaty zbiórki zostaną przedstawione na specjalnej wystawie plenerowej, a właściciele najciekawszych pamiątek zostaną nagrodzeni.

„Zapraszamy wszystkich, szczególnie dawnych pracowników, bywalców giełdy staroci i widzów wydarzeń kulturalnych, którzy posiadają zdjęcia, pocztówki, dokumenty, druki, przedmioty lub zechcą podzielić się wspomnieniami związanymi z historią i działalnością rzeźni do udostępnienia ich nam. Z pozyskanych materiałów i rozmów stworzymy cyfrową kolekcję na platformie cyryl.poznan.pl oraz plenerową wystawę w przestrzeni miasta.” – mówią organizatorzy akcji.

W związku z obostrzeniami pandemicznymi uczestnicy skanują pamiątki lub fotografują je we własnym zakresie. Następnie przesyłają mailem na adres: magdalena.grzelak@cyryl.poznan.pl wraz z wypełnioną kartą przystąpienia do akcji. W przypadku obiektów trudnych do zeskanowania lub braku możliwości wykonania skanu czy fotografii, organizatorzy oferują pomoc i zachęcają do kontaktu telefonicznego.

Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać pod numerem telefonu 61 8540781 (w dni robocze od godz. 9:00 do 15:00) lub mailowo. Regulamin oraz karta przystąpienia do akcji są dostępne na stronie cyryl.poznan.pl.

Foto: CYRYL

cyryl konkurs pamiętki stara rzeźnia