Czternastu młodych ludzi wyruszy w te wakacje na misje

Bartosz Kirchner 1.07.2020


To poznańscy studenci – wolontariusze Akademickiego Koła Misjologicznego, którzy w ostatnich dniach otrzymali od arcybiskupa Stanisława Gądeckiego krzyże misyjne. Z powodu pandemii nie będą mogli jednak wyjechać z Polski.

Zamiast pracy na misjach w różnych zakątkach świata, skupią się na pomocy przy dziełach misyjnych na w kraju. Pandemia wpłynęła też na liczbę posłanych. W zeszłym roku była ich prawie setka, teraz to kilkanaście osób. – Potrzebna jest im nasza modlitwa – mówił na antenie Radia Emaus dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych ks. Dawid Stelmach.


Jak mówił ksiądz Stelmach, wspólne działanie na rzecz misji sprzyja tworzeniu wspólnoty przez młodych ludzi oraz pozwala im stawać się lepszymi chrześcijanami. Ich praca przyciąga też kolejne osoby, które chcą pracować w placówkach na całym świecie. Krzyże misyjne, które otrzymali posłani, ukazują im zadanie, jakie mają do wykonania. Pracując na misjach czy na rzecz misji nie działają tylko we własnym imieniu, lecz w imieniu Kościoła i są wezwani do głoszenia Chrystusa. Z drugiej strony oznacza to, że Kościół bierze odpowiedzialność za te osoby wspierając je modlitwą i materialnie.

Zdjęcie: misja.info

Akademickie Koło Misjologiczne krzyże misja studenci