Dawid Zwoliński – Szlachetny Szczyt

12.08.2022

Szlachetny Szczyt to inicjatywa młodych ludzi z Poznania, którzy lubią łączyć pasję z pomaganiem. Po raz kolejny organizują zbiórkę charytatywną przy okazji zdobywania górskich szczytów.

Inicjatywa powstała w 2020r. przy Duszpasterstwie Akademickim św. Rocha w Poznaniu. Podczas pierwszej edycji akcji grupa prowadziła zbiórkę pieniędzy na specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy zgromadzeniu Sióstr Serafitek w Poznaniu. Górska ekipa zdobyła wtedy szczyt Gran Paradiso oraz podjęto próbę zdobycia Mont Blanc. Druga edycja to wsparcie finansowe Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, która działa przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera. Tym razem Dawid i Kamil stanęli na szczycie Mont Blanc oraz zdobyli kaukaski Kazbek.

Już we wrześniu odbędzie się kolejna wyprawa górska, której celem będzie zdobycie Kilimandżaro (5895 m n.p.m.). W tym roku grupa wspiera Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Vis-a-Vis. O zbliżającej się wyprawie mówił na naszej antenie w porannej rozmowie Dawid Zwoliński.

dawid zwoliński poranny gość szlachetny szczyt