Droga Krzyżowa w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

31.03.2023

W piątek 31 marca ulicami poznańskiego Ostrawa Tumskiego przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo ma być wyrazem solidarności i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Wierni przejdą z kościoła pw. św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce pod pomnik św. Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 19 na Rynku Śródeckim. Modlitwie przewodniczyć będzie Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Natomiast w niedzielę 2 kwietnia Parafia pw. św. Jana Pawła II w Luboniu z okazji 18 rocznicy śmierci Patrona zaprasza na koncert pasyjny, Mszę św. ekspiacyjną za niszczenie autorytetu i ataki na świętość Papieża Polaka oraz nabożeństwo w intencji Ojczyzny. Koncert rozpocznie się o godzinie 16, msza święta ekspiacyjna o 21 a nabożeństwo o 21:45.

Także w niedzielę w kościele ojców franciszkanów na Wzgórzu Przemysła odbędzie się koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II „Polsko, Ojczyzno moja”. Koncert ma charakter słowno-muzyczny i składać się będzie z fragmentów kazań Ojca Świętego wygłaszanych podczas jego pielgrzymek do Polski w wersji oryginalnej a wszystko to przeplatane będzie pieśniami religijnymi i patriotycznymi. Początek koncertu o w niedzielę o 19:15

W Lesznie z okazji 18 rocznicy śmierci Jana Pawła II organizowany jest wieczór papieski. Wierni spotkają się przed pomnikiem papieża przy kościele św. Antoniego, gdzie odprawiony zostanie Apel Jasnogórski. Pamięć o papieżu uczczona zostanie minutą ciszy punktualnie o godz. 21.37. W programie spotkania jest także koncert zespołu Pinokio Brothers.

Foto: Archidiecezja Poznańska