Dzieci wracają do przedszkoli i żłobków

25.05.2020


Od dzisiaj z opieki przedszkolnej w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać dzieci rodziców, którzy ze względu na swoją sytuację zawodową nie mogą się nimi zająć.

Od 1 czerwca mają powrócić również zajęcia w szkołach. Władze Poznania zapewniają placówkom oświatowym środki ochrony osobistej i płyny dezynfekujące. Jednym z pomysłów były też masowe testy dla nauczycieli. Organem, który może zlecić tego typu badanie, jest Urząd Wojewódzki, jednak wojewoda Łukasz Mikołajczyk mówi, że w przeciwieństwie do badania pracowników Domów Pomocy Społecznej przeprowadzanie testów wśród nauczycieli nie przyniesie spodziewanych efektów.


Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania przygotował specjalny poradnik dla rodziców, w którym znajdują się szczegółowe informacje dotyczące działalności przedszkoli w czasie pandemii koronawirusa. Dostępny jest on na stronie internetowej poznańskiego serwisu oświatowego.

Wicedyrektor wydziału oświaty Wiesław Banaś zaapelował do rodziców, by nie posyłali dzieci do przedszkoli i szkół na siłę. Osoby, które mogą zostać w domu – powinny to zrobić.

FOT: UNSPLASH

koronawirus nauczyciele przedszkola testy żłobki