Festiwal Malta startuje już jutro

17.06.2021

Między 18 a 29 czerwca Poznań zmieni się w plenerową scenę zasilaną energią widzów i zaproszonych artystów – cyrkowców, tancerzy, performerów, muzyków. Hasłem 31. edycji Festiwalu Malta jest „Powrót na ziemię / Back to the Ground”. Wydarzenie wraca do korzeni – będzie kolorowo i nostalgicznie. Powróci siedzenie na trawie, piknikowanie, a także żonglerka, pantomima, klaunada i akrobacje. Jak co roku siłą festiwalu będzie różnorodność i konsekwencja.

– Po wielu miesiącach spędzonych w domach i przed ekranami komputerów, spotkajmy się razem na Festiwalu Malta, który w tym roku wraca do swoich korzeni – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Myślę, że w różnorodnym programie każdy znajdzie coś dla siebie – będzie można zobaczyć spektakle gościnne lub te wyprodukowane przez poznańskie teatry, a także koncerty czy działania artystyczne oraz animacyjne dla różnych grup wiekowych. Festiwal ponownie będzie blisko mieszkanek i mieszkańców, sprzyjając budowaniu relacji między nami, zawieraniu nowych znajomości, tworzeniu więzi sąsiedzkich.  To właśnie niezobowiązującego bycia razem i wspólnego przeżywania emocji najbardziej teraz potrzebujemy. Zapraszam serdecznie do Poznania. Zapraszam na Festiwal Malta – dodaje.

W tym roku poznaniacy i turyści będą mogli wziąć udział w 143 wydarzeniach, w tym 136 bezpłatnych. Wszystko to przygotowuje ponad 600 artystów w 24 lokalizacjach na terenie Poznania.

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie festiwalu

Zdjęcie: UM Poznań

2021 festiwal malta miasto poznań