Gdzie pojechać na ferie?

17.05.2022

Wiele osób ma problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na spędzenie ferii. Gdzie najlepiej więc udać się w trakcie ferii zimowych?

Oczywistą, pierwszą myślą jaką się nasuwa, są góry (np. ferie Karpacz). Niby banalna odpowiedź, ale chyba najlepsza. Nigdzie indziej nie poczuje się takiego samego, niepowtarzalnego zimowego klimatu. Niektóre osoby preferują ten czas spędzić za granicą- w ciepłym, dalekim miejscu. Na to jednak jest czas co roku.

Góry najlepiej odwiedzić podczas ferii. Wspaniałe widoki zapierające dech w piersiach, wiele atrakcji i znakomite jedzenie- to wszystko w zasięgu ręki do wykorzystania właśnie na ferie! Szkoda nie wykorzystać ferii na odwiedzenie punktów widokowych. Podczas zimowego okresu można nauczyć się wybranego sportu- jazdy na nartach, czy desce snowboardowej.

Nauka jazdy na nartach dostępna jest niemal przy każdym większym górskim stoku. Aktywna forma spędzenia czasu to przecież jedna z najlepszych opcji do wykorzystania. W pobliżu pensjonatu Karkonoski SPA***  znajduje się kilka wyciągów narciarskich, wraz z największym w Karpaczu kompleksem Kopa oraz Biały Jar – Winterpol (800m od pensjonatu).

Dla turystów otwarte jest większość okolicznych szlaków górskich, a wędrówka nimi w pięknej zimowej aurze, daje niezapomniane przeżycia, nawet dla znających już tutejsze tereny. Po całym dniu pobytu na stoku, można znaleźć idealny moment na relaks. Ulgę zmęczonym mięśniom przyniesie masaż, a wypite przy restauracyjnym kominku grzane wino, dobrze Państwa nastroi na następny, pełen przygód dzień! Można się wybrać do SPA na kilka godzin lub na cały weekend – tak długi pobyt z pewnością pozwoli zapomnieć o wszelkich problemach i zmartwieniach.

Mniej aktywnym polecane jest odwiedzenie lokalnych zabytków, muzeów, a także skorzystanie z oferty basenów termalnych. Zamiast na stok, można udać się na basen, pospacerować po mieście lub posiedzieć w pobliskiej restauracji, wybierając miejsce z widokiem na góry.

FOT: Materiał sponsora / Materiał SPONSOROWANY

2023 ferie góry karpacz