Giełda Stara Rzeźnia w nowym miejscu

11.05.2020

Giełda Antyków i Pchli Targ, które można było odwiedzać na terenie Starej Rzeźni rozpoczynają działalność po przerwie, już w nowym miejscu – przy ul. Szwajcarskiej, na parkingu przed Centrum Handlowym M1. Ponowne otwarcie nastąpi w sobotę, 17 maja. 

Pchli Targ odbywać się będzie w każdą niedzielę, natomiast Giełda Antyków – zawsze w drugą sobotę miesiąca. Kupujących obowiązuje wstęp wolny. Cennik dla wystawców jest dostępny na stronie Giełda Stara Rzeźnia Poznań. 

– Epidemia opóźniła nasze plany, ale wracamy z nową energią – mówi Wojciech Mańkowski, współorganizator giełdy. 

Centrum Handlowe M1 znajduje się w dogodnej lokalizacji. Duży parking umożliwi pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu. Na giełdę można dojechać także komunikacją miejską – tramwajami linii 1, 16 i 18 oraz autobusami linii 154, 184, 181 i 201. 

Jak podkreślają organizatorzy, przed wznowieniem działalności podjęto szereg kroków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa – zarówno wystawcom, jak i osobom odwiedzającym.  

Automaty, w których można kupić maseczki i rękawiczki jednorazowe stanęły przed wejściami do Centrum Handlowego M1.

Giełda Stara Rzeźnia działa w Poznaniu od 18 lat. Biorąc pod uwagę liczbę wystawców, to drugie pod względem wielkości wydarzenie tego typu w Polsce. Każdej niedzieli w pchlim targu  bierze udział 200-250 wystawców – nie tylko z Wielkopolski, ale też innych polskich miast. Gdy pogoda dopisuje giełdę odwiedza każdorazowo w ciągu dnia 2-3 tys. osób.  

Źródło: poznan.pl

Giełda Antyków pchli targ poznań wystawcy