Jasna Góra: Maraton modlitewny o ustanie pandemii

3.05.2021

W łączności z Papieżem Franciszkiem i sanktuariami świata odbywa się tegoroczna uroczystość Królowej Polski na Jasnej Górze. Dziś to właśnie Częstochowa jest ośrodkiem ogólnoświatowej modlitwy o ustanie pandemii, za chorych i zakażonych. „Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni, że bierzemy udział w tym maratonie modlitewnym” – podkreśla przeor Jasnej Góry. Podczas Sumy odpustowej ponowiony został Milenijny Akt Oddania Polski Matce Bożej.

Dziś Jasna Góra trwa na modlitwie z Papieżem, włączając się w różańcowy maraton modlitewny o ustanie pandemii. „Wiemy, że sytuacja związana z pandemią jest trudna nie tylko w naszej Ojczyźnie, ale jeszcze trudniejsza w innych regionach świata, dlatego chętnie odpowiadamy na tę inicjatywę papieską” – powiedział przeor Jasnej Góry.

O. Samuel Pacholski dodał, że modlitwa trwać będzie przez cały maj a jej widocznym znakiem jest zapalona w kaplicy świeca z papieskim herbem i wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. „Odpowiadamy chętnie na tę papieską inicjatywę. Przez cały maj będziemy tę modlitwę różańcową kontynuowali błagając o ustanie pandemii” – zapewnia przełożony jasnogórskiego klasztoru.

Transmisja.

źródło: Vatican News

FOT :UNSPLASH

Jasna Góra maraton modlitwa papież różaniec ustanie pandemii