„Jeżycjada”: Musierowicz nagrała audiobooki

16.11.2022

Do końca tego roku wszystkie książki kultowej „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz ukażą się w formie e-booków oraz audiobooków – nagrywanych przez samą autorkę. Wyłączność na wydanie całej serii w formatach elektronicznych uzyskała poznańska firma Legimi, która we współpracy z Miastem Poznań będzie popularyzować słynny cykl. 

Kultowa seria „Jeżycjada”, na której wychowały się całe pokolenia, ukaże się w formatach elektronicznych: powstaną e-booki, audiobooki, synchrobooki  (czyli audio+ebooki). Wyłączność na jej wydanie ma poznańska firma Legimi, które od lat zabiegało o to, by mieć możliwość przybliżenia twórczości pisarki w tej właśnie formie. 

– Od dekad „Jeżycjada” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Poznania i utrwaliła się w świadomości kolejnych pokoleń – mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. – Cieszymy się, że możemy choćby w pewnym stopniu pomóc w upowszechnianiu tego społeczno-kulturowego fenomenu. Tym bardziej, że sprzyja nam również symbolika. Borejkowie mieszkali przy Roosevelta, a tak się składa, że również siedziba Legimi znajduje się przy tej ulicy.

To szansa na promocję Poznania wśród nowych czytelników. Udostępnienie „Jeżycjady” w wersji elektronicznej to dopiero początek popularyzacji serii. Firma wydającą e-booki popularnej autorki we współpracy z urzędem miasta planuje zrealizować kilka wspólnych projektów, które upamiętnią ten słynny cykl.

Źródło: Poznań