Julka i Tomek biorą udział w autostopowym wyzwaniu. Dzisiaj spali w Poznaniu

25.09.2021

W dniach 24–26 września 2021 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, odbędzie się autostopowy wyścig AGH – Miasto X. Wydarzenie skierowane jest do tych studentów Akademii, którzy lubią nie tylko autostopowe wyzwania, ale także gry strategiczne i działanie zespołowe.

Uczestnicy w dwuosobowych drużynach mają do pokonania autostopem trasę do miasta, którego nazwę poznali dopiero na linii startu. Na dotarcie do celu mają dwa dni. W trakcie podróży czeka na nich mnóstwo zadań do wykonania, za które będą zbierać punkty niezbędne do klasyfikacji na podium.

Julka Dąbrowska i Tomek Franczyk studenci AGH w Krakowie, którzy biorą udział w wyścigu autostopem w piątek wieczorem dotarli do Poznania. – z Krakowa wyruszyliśmy o godzinie 8:00. O tej samej godzinie dowiedzieliśmy się jaki będzie cel naszej podróży. Z Krakowa wyruszyło 50. zespołów, ale każdy z nas ma inną trasę do pokonania – mówi Tomek Franczyk. To dopiero połowa ich trasy, ponieważ meta znajduję się na Mazurach. Po drodze odwiedzili różne Polskie miasta. Byli już w Kielcach, Radomiu, Lublinie, Warszawie.

– Do Poznania o 23.00 zabrał nas przemiły pan i zaproponował nam nocleg. Uratowało nam to skórę. W Poznaniu zrobiliśmy zdjęcie pod Muzeum Rogala. Rynek i kolorowe kamienice zrobiły na nas ogromne wrażenie. Poznań zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie i na pewno jeszcze tu wrócimy. Teraz walczymy dalej i kierujemy się do Gniezna i dalej na Mazury – mówi Julka Dąbrowska.

Trzymamy kciuki i cieszymy się, że Poznań tak bardzo się spodobał, a uczestnicy wyścigu spotkali się z naszą lokalną gościnnością.

ZDJĘCIA: Julka Dąbrowska i Tomek Franczyk