Kolejna edycja programu „Mieszkanie do remontu”

11.01.2022

W ubiegłym roku ZKZL zorganizował trzy edycje programu. Dzięki temu nowe mieszkania otrzymało ponad 60 rodzin. Spółka zachęcona sukcesem poprzednich akcji oraz niesłabnącym zainteresowaniem postanowiła przeprowadzić już w pierwszych tygodniach nowego roku kolejną edycję programu.   

W styczniowej odsłonie ZKZL oferuje 25 mieszkań do remontu. Do dyspozycji poznaniaków są zarówno lokale małe – jedno i dwupokojowe, jak i duże – posiadające cztery i pięć pokoi. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 189 metrów kwadratowych. 

Lokale, które są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać w banku kredytu na własne lokum lub nie stać ich, aby wynająć je na rynku komercyjnym.  Zainteresowane osoby mogą zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać do 31 stycznia 2022 roku, na maksymalnie trzy lokale – przez dedykowaną do programu stronę internetową

Źródło: Poznan.pl FOT: ZKZL