Kolejne zmiany w rejonie ronda Rataje

9.03.2021

Trwają prace związane z przebudową ronda Rataje w Poznaniu. Obecnie postęp robót najbardziej widoczny jest na ul. Jana Pawła II. Na jezdni prowadzącej do ronda Rataje układana jest nowa nawierzchnia. Od wtorku 9 marca, na odcinku przed samą tarczą ronda, kierowcy mogą już korzystać z pasa ruchu dla pojazdów jadących w prawo w kierunku centrum. Dla wjeżdżających na rondo ulicą Jana Pawła II dostępne są więc dwa pasy ruchu: jeden dla pojazdów jadących w lewo i prosto oraz drugi dla skręcających w prawo. Na ul. Jana Pawła II w dalszym ciągu trwa przebudowa torowiska i jezdni, powstaje też chodnik z drogą rowerową. Zasadnicze prace na tej ulicy potrwają do końca marca.

Pod koniec stycznia prace rozpoczęły się również na ul. Zamenhofa – na odcinku od tarczy ronda do rejonu ul. Piłsudskiego. Tam od wtorku niedostępne jest przejście dla pieszych przez ul. Zamenhofa przy tarczy ronda.

Koniec wszystkich robót budowlanych wraz z odbiorami technicznymi i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowany jest na marzec 2022 r.

Foto: PIM

modernizacja remont rondo rataje