Konflikt personalny w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu

7.02.2020


Dwudziestu czterech ordynatorów, kierowników oraz ich zastępców napisało w liście do marszałka Marka Woźniaka, że działania nowego dyrektora lecznicy zagrażają funkcjonowaniu szpitala.

Piotr Nowicki został dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu w maju ubiegłego roku. Postawiono przed nim zadanie restrukturyzacji placówki. Ordynatorów nie przekonują jego działania i proszą o spotkanie z zarządem województwa, który odpowiada za szpital przy ul. Lutyckiej. Marszałek Marek Woźniak mówił na antenie Radia Emaus, że spotkał się już z personelem pielęgniarskim, a niedługo porozmawia z ordynatorami.


Ordynatorzy zarzucają nowemu dyrektorowi, że na oddziałach brakuje leków, chirurdzy muszą odwoływać zabiegi, a w szpitalu panuje chaos. Piotr Nowicki do kwietnia 2019 roku był pełnomocnikiem ds. restrukturyzacji Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Wcześniej odpowiadał za restrukturyzację m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Szpital Wojewódzki w Poznaniu zamknął 2018 rok z 19-milionowym długiem. W poprzednim roku straty miały wynieść około 15 milionów złotych.

TEKST: BARTOSZ KIRCHNER 

FOT: Szpital Lutycka

dyrektor lutycka szpital