Koniec remontu torowiska na ul. Głogowskiej. Zmiany w komunikacji

26.05.2022

W środę, 1 czerwca zakończy się remont torowiska na ul. Głogowskiej. Jednocześnie rozpoczną się prace na ul. Dąbrowskiego. Skutkować to będzie zmianami na liniach tramwajowych nr 2, 5, 8, 14, 17 i 18 oraz dodatkowej linii nr 92.

W środę rozpoczną się prace torowe na ulicy Dąbrowskiego, pomiędzy ulicami Kraszewskiego i Żeromskiego. Na tym odcinku od 1 do 24 czerwca nie będą kursowały bimby, które zastąpi autobus „za tramwaj” linii T17. Zawieszone będą też linie nr 2 i 17, a nr 18 pojedzie na Ogrody zmienioną trasą. Na Jeżycach, Dębcu, Żegrzu i Starołęce zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa nr 92, która zastąpi „dwójkę” i „siedemnastkę”. Jednocześnie od 1 czerwca, w związku z zakończeniem robót na ulicy Głogowskiej, na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii numer 8 i 14, a linia zastępcza nr T5 przestanie funkcjonować.

Roboty  zaplanowane od 1 do 24 czerwca uniemożliwią przejazd tramwajów ulicą Dąbrowskiego na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Żeromskiego. Utrzymany będzie przejazd bimb pomiędzy mostem Teatralnym, rynkiem Jeżyckim i rondem Kaponiera (przez ulice Kraszewskiego i Zwierzyniecką).

W trakcie prac zawieszone zostaną dwie linie tramwajowe – numer 2 i 17. Linia nr 18 pojedzie na Ogrody zmienioną trasą – od mostu Dworcowego przez ulice Grunwaldzką, Przybyszewskiego i Dąbrowskiego.

W celu zapewnienia komunikacji na ul. Dąbrowskiego, zostanie uruchomiony autobus zastępczy „za tramwaj” o numerze T17, jadący z Ogrodów przez ulice Dąbrowskiego i Roosevelta do Kaponiery i ulicami Zwierzyniecką i Kraszewskiego z powrotem na Dąbrowskiego i Ogrody.

W celu zastąpienia zawieszonych „dwójki” i „siedemnastki” zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa numer 92.

Zmiany na liniach tramwajowych od 1 czerwca (środa) do 24 czerwca:

  • Linie nr 5, 8 i 14 – powrót na swoje trasy sprzed remontu na ulicy Głogowskiej
  • Linia nr T5 – koniec funkcjonowania z uwagi na zakończenie prac na ulicy Głogowskiej  
  • Linie nr 2 i 17 – zawieszone
  • Linia nr 18 – zmiana trasy (tłustym drukiem zaznaczono zmieniony fragment przejazdu)

FRANOWO – Szwedzka – Piaśnicka – Kórnicka – Jana Pawła II – Krzywoustego – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY

  • Linia nr 92 – dodatkowa linia

DĘBIEC PKM – 28 Czerwca 1956 roku – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – Małe Garbary – Estkowskiego – Jana Pawła II – Kórnicka – Chartowo – Żegrze – Hetmańska – Starołęcka – STAROŁĘKA PKM

  • Linia nr T17 – autobus „za tramwaj” na ulicy Dąbrowskiego

OGRODY (przystanek początkowo-końcowy: nowy na ul. Dąbrowskiego wzdłuż pl. Waryńskiego) – Dąbrowskiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szamotulska – Szamarzewskiego – Szpitalna – OGRODY

Przystanki na trasie autobusu zastępczego będą znajdowały się w ciągu ul. Dąbrowskiego (chodzi o przystanki tramwajowe, tramwajowo-autobusowe lub ich odpowiedniki). Na ul. Roosevelta autobus T17 będzie się zatrzymywał na przystanku Most Teatralny, a na ul. Zwierzynieckiej – Rondo Kaponiera przy Hotelu Mercure. Kolejnymi przystankami będą: Stare Zoo i Kraszewskiego oraz Rynek Jeżycki na ulicy Kraszewskiego.  

Źródło: ZTM Poznań

dąbrowskiego poznan remont