Krotoszyn nie zostanie zamknięty

6.04.2020

W poniedziałek 6 kwietnia 2020 roku, o godzinie 10:00, rozpoczęła się wideokonferencja wojewody Łukasza Mikołajczyka, starosty krotoszyńskiego Stanisława Szczotki i burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka wraz ze służbami działającymi na terenie powiatu krotoszyńskiego.  Omówiono podczas niej obecną sytuację i postanowiono jakie pierwsze kroki podjąć, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Uczestnicy konferencji zapewnili, że ani Krotoszyn, ani powiat krotoszyński nie będą zamknięte. Podjęto decyzję o dezynfekcji miasta. Parki i tereny zielone będą ogrodzone biało-czerwoną taśmą. Zniknie także opłata za parkowanie w strefie płatnego parkowania.  Zamknięte zostaną ogródki działkowe.

Stanisław Szczotka – Starosta Krotoszyński napisał na swoim koncie na Facebook’u krótką informację:

Szanowni Państwo, jesteśmy po wideokonferencji z Panem Wojewodą. Zapadły konkretne ustalenia – wdrażamy je w życie, a pełną informację otrzymacie dziś po południu. O godz,. 16 00 odbędziemy bowiem kolejne telespotkanie. Zapewniam jednakże, że ani Krotoszyn jako miasto ani powiat krotoszyński nie będą zamknięte! Wszystko funkcjonuje normalnie! Nie trzeba wyjeżdżać, robić dodatkowych zakupów itd.
Teraz to tylko od nas – mieszkańców zależy, jak szybko uporamy się z trudną sytuacją. Nowe okoliczności wymagają dyscypliny i przestrzegania rygorów stanu epidemii. Nadal dochodzą do nas sygnały o niefrasobliwości wielu osób nie stosujących się do obowiązujących zasad. Proszę was gorąco – zostańcie w domach! Kolejny komunikat po południu. Mamy naprawdę dużo przypadków potwierdzonych zakażeń, ale też od kilku dni wykonuje się u nas bardzo dużą liczbę testów, a więc mamy większą wiedzę o faktycznej skali zjawiska.
Pozdrawiam, starosta

epidemia koronawirus Krotoszyn rozmowy wojewoda zamknięcie