Ks. Sławomir Rodaszyński (metodysta) – Ekumeniczne Święto Biblii

17.10.2022

Poznańska Grupa Ekumeniczna zrzeszająca Kościoły chrześcijańskie miasta Poznania zaprasza na XX Ekumeniczne Święto Biblii w dniach 17-21 października.

Hasłem tegorocznego Święta są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana: …a tego, który do Mnie przychodzi, nie odrzucę (J 6,37).

Świętowanie rozpocznie koncert zespołu TGD. Odbędą się też spotkania modlitewne i biblijne. W programie przewidziana jest debata ekumeniczna z udziałem abp. Grzegorza Rysia (Kościół Rzymskokatolicki), bp. Andrzeja Malickiego (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny) i bp. Marcina Hintza (Kościół Ewangelicko-Augsburski) zatytułowana „Na początku był Chrystus”.

Punktem kulminacyjnym Święta będzie czwartkowe uroczyste Nabożeństwo Słowa w poznańskim kościele pw. św. Marcina. Modlitwom przewodniczyć będą: Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i Biskup Andrzej Malicki, Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej.

O tegorocznej edycji mówił na antenie Radia Emaus ks. superintendent Sławomir Rodaszyński z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego.