Kupcy wracają na rynek Łazarski. Już w ten weekend wiele atrakcji

30.11.2021

Prace na rynku Łazarskim zakończyły się zgodnie z planem. W środę, 1 grudnia osoby handlujące tymczasowo przy ul. Głogowskiej, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych przeniosą się na nowo wyremontowane targowisko. 

Powierzchnia handlowa na zmodernizowanym rynku zajmuje aż 3600 mkw. Do dyspozycji kupujących będzie około 90 straganów oraz 13 pawilonów handlowych. Na rynku Łazarskim, podobnie jak przed remontem poznaniacy i poznanianki, będą mogli kupić artykuły spożywcze – w tym warzywa i owoce, kwiaty oraz ubrania.   

Pierwszy weekend grudnia na rynku Łazarskim będzie obfitował w wiele niespodzianek i zostanie połączony z Betlejem Poznańskim. Uroczystą inaugurację zaplanowano na godz. 17, ale atrakcje czekają już od godz. 11. Mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Nie zabraknie także spotkania ze Świętym Mikołajem. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz w tym miejscu potrwa do 19 grudnia.

źródło: UM POZNAŃ

FOT: poznan.pl

2021 Betlejem Poznańskie Rynek Łazarski