Małgorzata Spychała-Szuszczyńska i Dariusz Strugliński – Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

12.01.2022

1 stycznia weszły w życie zmiany podatkowe w ramach Polskiego Ładu. Wśród nich m.in. do 30 tys. zł wzrosła kwota wolna od podatku, a do 120 tys. zł rośnie próg podatkowy. Znika jednocześnie odliczenie składki zdrowotnej od podatku. Reforma systemu podatkowego budzi jednak wiele kontrowersji i pytań wśród osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Z tego powodu urzędnicy skarbowi w Poznaniu uruchamiają specjalną infolinię.

Pierwsze wynagrodzenia otrzymane przez pracowników w nowym roku okazały się niższe, niż zapowiadał rząd. Pracownicy mają otrzymać wyrównanie, a 7 stycznia minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie, które zmienia zasady rozliczenia zaliczki na podatek dochodowy. Wydany akt budzi wiele pytań na które mogą odpowiedzieć pracownicy poznańskich urzędów skarbowych. Od poniedziałku do piątku, w godz. 8-19, udzielają wyjaśnień dotyczących zmian podatkowych. Informacje można też uzyskać telefonicznie lub przez czat internetowy.

Jak z skorzystać z takiej formy pomocy mówił na naszej antenie Dariusz Strugliński, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu oraz Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

dariusz sturgliński izba administracji skarbowej małgorzata spychała szuszczyńska polski ład poranny gość