Mieszkańcy Murowanej Gośliny domagają się odwołania burmistrza

Bartosz Kirchner 8.03.2021

Mieszkańcy Murowanej Gośliny domagają się odwołania burmistrza Dariusza Urbańskiego. Wystąpili z inicjatywą referendalną i do wczoraj udało im się zebrać 500 podpisów. By referendum mogło się odbyć, muszą mieć ich przynajmniej 1315. Wśród zarzutów formułowanych wobec burmistrza jest m.in. wysyłanie płatnych smsów ze służbowych telefonów w plebiscycie prasowym na osobę związaną z urzędem. Łącznie było to ponad 7 tysięcy złotych, a burmistrz zwrócił je później do miejskiej kasy.

Wśród zarzutów jest też drukowanie na zlecenie przez firmę przewozową obsługującą szkoły tysięcy biletów z ulgą 100%. Mówił o tym na antenie Radia Emaus pełnomocnik inicjatora referendum Błażej Kaźmierczak:

Burmistrz Murowanej Gośliny inicjatywę referendalną traktuje jako wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto. Koszt organizacji referendum to 100 tysięcy złotych. O swoją przyszłość jest spokojny i zapowiada kandydowanie w następnych wyborach. Dariusz Urbański pełni funkcję burmistrza od półtorej kadencji. W ostatnich wyborach samorządowych zdobył prawie 57% głosów, zwyciężając w pierwszej turze.

FOT: Dariusz Urbański (fot. facebook.com/dariusz.urbanski) / Portal Samorządowy

burmistrz Murowana Goślina odwołanie referendum