Mieszkanie do remontu

4.10.2021

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych po raz trzeci w tym roku organizuje akcję „Mieszkanie do remontu”.  Dla poznaniaków to szansa na nowe „M”, które po wykonaniu niezbędnych prac remontowych można wynająć na czas nieokreślony. W tej edycji jest to 28 lokali w ciekawych lokalizacjach i o dużym zróżnicowaniu powierzchni. Wnioski przyjmowane są do 25 października.

Program dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku na własne mieszkanie lub nie stać ich na długoterminowy najem na rynku komercyjnym. To również oferta dla rodzin, które nie uzyskały dostatecznej liczby punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. 

„Mieszkanie do remontu” umożliwia zamieszkanie we własnym „M” po samodzielnym wyremontowaniu lokalu z zasobu miejskiego. W październikowej odsłonie ZKZL oferuje 28 mieszkań. Będą one zarówno małe, jedno- i dwupokojowe, jak i duże, posiadające cztery i pięć pokoi. Ich powierzchnia waha się między 25 a 137 metrów kwadratowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu lokali poznaniacy i poznanianki będą mogli wybrać mieszkanie odpowiednie dla swoich potrzeb.

Lokale należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, przez 6 miesięcy nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Tak jak w dotychczasowych edycjach programu oględziny oferowanych lokali będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Wszystkie zainteresowane osoby mogą zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL (adres poniżej). 

Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do 25 października 2021 roku przez dedykowaną do programu podstronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Tam także znajduje się wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz pozostałe dokumenty. 

Źródło: poznan.pl